060EA 0910-6 Amintiri feroviare

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vad si eu din poza, dar pana nu il am in mana nu ma pronunt.
 
Ceea ce urmeaza sa scriu e o gluma si sa fie tratata ca atare : Poate si machetele feroviare vor avea erori precum au unele timbre ... si atunci devin mai valoroase decat originalul :)
 
oho, de cate ori s-a intamplat chestia asta...
 
Ceea ce urmeaza sa scriu e o gluma si sa fie tratata ca atare : Poate si machetele feroviare vor avea erori precum au unele timbre ... si atunci devin mai valoroase decat originalul :)
Am inteles spiritul de gluma si stiu ca multe modele au erori de productie pentru ca nu s-au respectat cotele sau detaliile originalului, dar ce am semnalat mai sus cu tampoanele se duce deja spre altceva (matrite proaste, defect de turnare, material plastic de joasa calitate, montaj defectuos, si la final controlul calitatii care pe la cei de la AF models este cam inexistent si lasa spre vanzare modele cu defecte).

Eu unul nu cred ca un EA cu tampoanele lasate devine mai valoros ca originalul.
 
E doar o mostra. Is convins ca nu erau puse bine. Dar o sa vad cand o am in mana. Pana acum la AF eu nu am avut probleme la toate EAurile mele.
 
Poate nu va vine sa credeti dar am intalnit multe situatii la producatorii de machete auto cand in catalog apar poze cu machete cu piese montate stramb sau cu lipici.
Asta se intampla din mai multe motive:
- fotograful manipuleaza fara atentie macheta si reuseste sa puna mana unde nu trebuie, stramband piese
- la machetele fotografiate in modul macro defectele sunt accentuate si astfel o macheta care pare perfecta tinuta in mana pe hartie sau la zoom arata mai nasol
- sunt fotografiate modele din serii de test.

Stiu ca costa destul de mult si ca la banii astia ar trebui sa fie perfecta, dar sa ne bucuram ca sunt doar defecte mici care se pot indrepta...
 
Ceea ce urmeaza sa scriu e o gluma si sa fie tratata ca atare : Poate si machetele feroviare vor avea erori precum au unele timbre ... si atunci devin mai valoroase decat originalul :)
Sa sti ca exista un caz chiar cu un EA (AF10015+EA-91-53-0-477-773-2+Delfin) la care dunga alba de la modelul realizat de AF difera fata de modelul real .
Uite mai jos lincul cu macheta si modelul real .

 
Salutare. Am facut si sunete ptr noul EA. O filmare cu mostra:
[img=https://youtu.be/H80os6r64Pc]View: https://youtu.be/H80os6r64Pc[/img]