Anunturi de intalnire a pasionatilor in Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

IonutTrif

Well-Known Member
Trenulist
22 Ianuarie 2016
1.040
3
Cluj-Napoca
YAHOO
ionuttrif
LOCATION
Cluj-Napoca
Hai sa anuntam aici din timp eventuale intalniri.
Acuma ca tot suntem in vacanta cateva zile nu se anunta nimeni ?
Sau sunteti toti la sky ? :D
 
Florin din cate am inteles se anunta si el prin Cluj si ar fi disponibil.
Inainte de Craciun am vorbit si cu Alin si se lauda si el ca ar venii un pic sa mestereasca niste stanci. Poate punem de o mica intalnire .
Povestim maine
 
Pai Ionutz, in calitatea ta de secretara a clubului ai putea sa organizezi o intalnire.Poate punem de-o intalnire cu totii :cafea: .Mai miscam ceva la dihorama (dihorama e o diorama la care nu s-a mai lucrat de mult si miroase a lancezeala).
 
@Alin

Azi maine (dupa ce te trezesti din betie) mergem pe la club ? Am aprobare de la sef , in plus sunt ultimele zile de concediu
 
Ah ce as venii si eu (ca m-am saturat de beci :D ) numai ca e imposibil fizic tre sa merg la munca joi si vineri :(
 
Din pacate si noi de maine suntem la servici :-x :( dar te asteptam oricand cu drag. De altfel oricine e bine venit.
 
@bogdan.Ai ramas dator cu o prestatie gratuita si absolut neplatita :D.Acuma serios vorbind , chiar vorbeam cu Ionut de volumul urias de munca necesar pana la faza prezenta a dioramei si de volumul urias necesar pentru finalizarea ei.Eu sint mai nou pe baricade, da` stiu ca or tras baietii zdravana pana acuma.
 
Cred ca mai amanam un pic distractia cu garniturile avand in vedere ca Alin ne-a demolat o parte de diorama :D:D (pentru o cauza buna totusi asa ca il iertam)
In plus trebuie sa-i cerem voie la Cornel sa ne jucam cu ele (sau macar sa fie prezent)
 
Salutare:
Marti de la 17-17.30 are loc la Clubul Trainsilvania de pe strada Aurel Vlaicu 23-casa prima intilnire oficiala a asociatiei.Am dat adresa pentru cei care inca n-au fost la noi dar ar dori.
Avem de dezbatut urmatoarele:
-regularizarea cotizatiilor
-stabilirea urgenta a necesarului de materiale pentru diorama pentru perioada urmatoare
-stabilirea unui necesar de scule,inclusiv un aspirator nou,sau repararea celui vechi.
-sa-i uram "drum bun "lui DanCoder care pleaca in 15 la Jermanie(adeca-n Doiciland)
-Sa facem un cor si sa-i multumim lui Florin Tuica pentru ajutor,mai ales ca ni l-a acordat intr-o perioada in care cred ca stateau clientii ciorchine pe el.
-sa ne jucam cu trenuletele si sa bem o bere.
s
 
sandy a spus:
-stabilirea unui necesar de scule,inclusiv un aspirator nou,sau repararea celui vechi.

M-am uitat ieri in auchan si erau aspiratoare si la 80 RON, chiar dragute. Eu zic ca merita sa luam unul nou
 
sandy a spus:
Salutare:
...-stabilirea unui necesar de scule,inclusiv un aspirator nou,sau repararea celui vechi.
...

acuma pana nu uit , pe lista sculelor de cumparat as pune pe primul loc (din punctul meu de vedere) un pistol termic cu bastoane siliconice.E ieftin,eficient,rapid.
PS poate fi chinezeasca :pig:
 
IonutTrif a spus:
sandy a spus:
-stabilirea unui necesar de scule,inclusiv un aspirator nou,sau repararea celui vechi.

M-am uitat ieri in auchan si erau aspiratoare si la 80 RON, chiar dragute. Eu zic ca merita sa luam unul nou

Eu zic ca decat aspirator nou, mai bine saci noi la ala vechi, ca aia e singura lui problema.
 
Salutare,
Aseara s-a desfasurat sedinta saptaminala a Asociatiei Trainsylvania.
Au fost prezenti:Florin,Ionut,DanCoder,Fleischmann Gabor,Lucian si subsemnatul.
In urma discutiilor avute,asa cum ati aflat,am decis modificarea(in sensul unor reduceri) cotizatiei lunare.Desi snu sint adeptul relaxarilor financiare,m-am supus majoritatii si am votat pentru,in speranta unor rezultate pozitive.
S-a discutat structura site-ului pe care il asteptam cu nerabdare,Florin promitind ca se apuca de treaba.
Am facut un necesar de materiale pentru noi comenzi,constatind,daca mai era cazul ca nu mai sintem in postura de a cumpara materiale hobby,la cita munca s-a depus si la citi bani s-au investit.
Dan a adus un BR 218 cu sunet de la Fleischmann,pe care l-am admirat indelung in evolutia sa desi a fost mai greu sa ne intelegem verbal,ca eram ca in gara.Eu am propus ca Dan sa realizeze un decodor cu sunet adaptat la Romania(sunet de motor de DA-daca va fi cazul,injuraturi,semnal de gara care suna fals,racnete de acari).Ba mai mult am propus realizarea unei solutii cu miros de gara sau tren de pe la noi(celebra combinatie de metal incins,ceapa,veceu si alcool).Varianta pentru trenuri de Oltenia are miros de praz in loc de ceapa.
Am zis niste Lamultianiuri pentru Ionut,am baut niste beri si ne-am mai zgait la reviste.
Numa bine,
sandy