Ar-rail club pe Oravita-Anina editia 2

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Poate unii isi mai aduc aminte de acel tramvai din Oradea pe care scria SC.LA CAPATUL DRUMULUI.SRL
Daca nu , ei bine iatal http://otl.stfp.net/DataO/T/t/24_124-2-DZ:1.jpg Poza donata de: Attila Zsiros
Ei pe acel x4500 scria pentru noi cam acelasi lucru.
Cand am ajuns in Berzovia am intrebat , precum calatorii din tramvaiul oradean cand se strica : "Domnu' da aici e capatul drumului ? "
 
Referitor la acest subiect iata ce am gasit printre revistele mele de modelism!

Modelism%201.jpg

Modelism%202.jpg


Si planul locomotivei
Modelism%203.jpg

Modelism%204.jpg
 
la noi o sa fie la "inceputul drumului" ....referindu-ma la inceputul calvarului...telefoanelor date in stanga si dreapta pentru autostop :D si strigatelor disperate de ajutor in campul Berzoviei ca ne-am ratatcit ...da hai sa nu ne mai plangem ca totu merea prea bine :p ...orikum cu toate peripetiile o fost fain ... :D
 
Nu mai inteleg ce e in topicul asta, discutii si noi informatii despre linia Oravita -Anina sau lamentari ca nu a circulat tren de Berzovia la Voiteni?

Acum inteleg de ce nimeni nu vrea sa vina cu mine pe jos pe Mintia -Brad, nu este tren.

Am fost cu niste prieteni veniti din Bucuresti, cu bilete pina la Anina si in Oravita am aflat ca trenurile sint anulate.

Ce e cu atitea lamentari?
 
dantm a spus:
Am fost cu niste prieteni veniti din Bucuresti, cu bilete pina la Anina si in Oravita am aflat ca trenurile sint anulate.
Atunci cu pozatul interzis si declaratii la politie? :lol: Macar acum am vazut si depoul si-am calarit LDE-ul :D . Dar s-a terminat destul de prost(multumim Regiotrans :-x ), noroc ca am fost mai multi si din multele telefoane am gasit doua masini sa vina dupa noi.
Daca mai pozam si viaductul din Oravita din sat, adica de jos, nu de pe el chiar era reusita iesirea si poate, eu macar, uitam de Berzovia.
In ceea ce priveste Mintia-Brad, acum nici pe Brad-Virfurile nu circula trenuri, deci cu ce am veni din Brad acasa, iar sunam disperati dupa ceva masina sa se indure cineva de noi :evil:
 
Lasa ca in iulie se deschide varfurile-Brad si poate luam la pas linia.

Cat despre viaductul din Oravita, ne multumim cu cat am prins. Data viitoare facem incat sa avem mai mult timp sa pozam si de jos.

Viaductul din Oravita catre Iam:
 
Dane

Nimeni nu e obligat sa cieasca vreun subiect. Daca nu iti convine nu trebuie sa il citesti. aici tot ce se prezinta sunt intamplarile din a 2 excursie a clubului pe linie. imi pare rau daca ai inteles gresit.