CFR Marfa, machete in miscare , scara 1:87 H0, 23 August 2019 Timisoara-Ianova.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sesamcave

Well-Known Member
Trenulist
1 Aprilie 2016
848
153
Brexit country.
LOCATION
Brexit country.
CFR Marfa, machete in miscare !

Salut,
Fiecare sarbatoreste 23 August in felul lui :p...

...asa ca, ieri pe inserat, dimpreuna cu Ivanescu Cosmin Alin, Daniel Posirca si Grig Fîn??an, am fost prezent ( din nou ) la locul ( Timisoara-Ianova ) unde Alin si Grig lucra de zor la o mega macheta / diroama modulara.
Sina de baza este Roco Geoline, scara 1:87 H0.

Eu am pus la dispozitie tot materialul rulant de pe macheta, numai CFR Marfa.

Locomotivele sunt de la Geconwwm sau Tillig, transformate cu maiestrie la atelierele Savin din Braila sau Paul Coste din Oradea.

Vagoanele verzi si cel negru de cereale sunt transformari din vagoane Rivarossi ( editia HGD ) sau Electrotren ( editia TA ).
Vagoanele rosii de cereale sunt BDZ, de la firma NPE / Maquette .

Restul le cam stiti....
Acum pun doar poze, urmeaza alte postari si cu video.
Enjoy !
Marius.

PS: Foarte multe din vagoanele de aseara , desi cumparate de ceva vreme, abia aseara au fost desfacute si puse FIRST TIME pe sina !
PPS: Am adus si cateva camioane, autobuze , tiruri ce sunt romanesti....ca sa vad cum ar fi....STIU !...e un amestec ecletic, dar...noua ne-a placut !

Pozele am ales sa pun mai jos tot albumul de pe contul meu de Flickr, spor la rasfoit si delectat !

 
  • Like
Reac?ii: GFN