DB Cargo clasa 92

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Intr-o colectie de CFR-uri asta o sa fie ca magarul intre oi din cauza diferentei de scara( 1/76)
Am gasit poza cu locomotiva din aceeasi clasa , cea din stanga scara OO cea din dreapta scara HO
Apasati pe I Accept pentru a putea vedea poza.
 
Ultima editare:
Acum mi-a trecut prin cap sa masor ecartamentul pentru o macheta statica din colectia 1:76 DelPrado car a aparut si la noi la chioschiuri. e de 16,5 mm, probabil sa poti aseza modelele pe o diorama.
Nu stiu daca sunt amatori de 1:76 pe la noi, oricum locomotiva este destul de lipsita de detalii, din poze se pare ca au preferat vopseaua in locul unor detalii aplicate...
 
Tocmai ce am vazut cateva poze cu locomotiva clasa 92 scoasa de Hornby.
Nu stiu cum vi se pare voua dar mie mi se pare oribila cum arata cocotata pe boghiuri.
Poze preluate de pe site-ul HGD
R3742B.jpg
R3742C.jpg
 
Ultima editare:
Mai mult ca sigur este boghiu fals are decat pivotul pe mijloc ,la celalalt este un tunel cu transmisia ,din cauza asta nu se vede pe partea cealalalta fundalul.
 
Intr-adevar, din pozele de detaliu se vede la ce nivel de detaliere este.
Personal nu cred ca a fost ceva comandat, doar au scos inca o schema de vopsire pentru a-si amortiza investitia.
 
  • Like
Reac?ii: sesamcave