Diorama 2,25x1,25 !!!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
am incercat azi sa rulez locomotiva un pic si se pare ca nu a vrut pana nu am luat la frecat sina cu niste pasla!! m-am gandit la ceva mai comod ca sa nu ma mai chinui, si am incercat copiez o masinarie automata de sters sina am inceput cu:
1.distrugerea unor masinute de cand eram copil !

2.dupa ce am gasit piesele de care aveam nevoie ... am dat 2 gauri in lemn si am trecut prin acele gauri cu o teaava de alama 3 mm (daca nu ma insel)

3. Un test de functionare(cam zgomotos ansamblul) dar cu niste vaselina siliconica sper sa se rezolve)

4. inca nu m-am decis ce voi lipi pe tampoanele de jos care se rotesc pe sina( smirgher mai fin, pasla, guma ASTEPT IDEI)
 
pasla sau guma de sters sina.fara metode abrazive, ca strici sinele (s-a discutat si raspicat firul in 4 pe treaba asta).
 
cine imi poate face si mie un pickit clone pe usb? si cam cat m-ar costa..m-am plictisit sa fug la vecinii care au calculatoare mai vechi cu rs232!
 
danezu a spus:
Dupa o mica pauza,

:D
Imi plac oamenii cu simtul umorului (referitor la mica pauza), este reconfortant.
Oricum ultima poza mie unul imi starneste admiratia, pentru ca pozitionarea componentelor electronice este extrem de ordonata. De multe ori in viteza se trag firele mai haotic putin, darcand este disponibil un pic de timp, si lucrurile pot arata ca in imaginea de mai sus, este super ok.

Spor la lucru in continuare.
 
Dupa o alta mica pauza de 4 anisori am revenit cu un nou cont (nu mai am email-ul vechi sa recuperez parola).
Am reusit sa ma stabilesc la casa mea departe de tara si sa reincep pasiunea mea. Din pacate Diorama veche si sculele aferente au fost abandonate transportul fiind prea costisitor.
Am inceput prin a-mi procura ceva scule si un mic birou. Urmatoarea etapa este refacerea centralei NanoX-s88 All in One.
03bea6c7e2b6868e27416d8da67f2f03_zpsuucw04ll.jpg

http://i346.photobucket.com/albums/p420/simadaniel/03bea6c7e2b6868e27416d8da67f2f03_zpsuucw04ll.jpg