Diorama clubului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
ce dimensiuni au geamurile si usile de balcon? si cum o sa realizati ramele de geam? fotodecupaj cumva?
 
Si eu mi-am propus mai demult sa fac un bloc cu 4 etaje. fundatie de ipsos, stalpi de sustinere colturi din lemn de 1/1, placat cu forex de 1 mm.Am facut respectiva structura, iar sotia cand a facut curat a zis ca: "ce-o fi porcaria asta din lemn?" poc cu ea de ghena:(( acum tre sa o iau de la capat. Multumesc pentru dimensiuni
 
sub silicon daca foloseai o alta culoare in loc de verde-albastru, parea mult mai verosimil.ma gandesc la o culoare maro cu o usoara tenta de verde.sau chiar un pat din pietre de rau si nisip :roll:
 
Pentru o prima incercare consider ca arata foarte ok. Data viitoare o sa incercam ceva mai bun si o sa aducem treaba la urmatorul nivel :D
 
Si mie mi se pare prea nerealistica acea culoare, in ideea ca este potrivita de exemplu pentru un lac sau mare, aici ceva mai multa spuma, deci culoare deschisa, poate ar fi fost binevenita,

Este o chestie de gust, deci tratati-o ca pe o parere si nu ca pe o critica.
 
Si mie mi se pare reusita apa aceea facuta din silicon, la culoare ar trebui intervenit un pic, altfel e pacat de munca depusa.
 
Acum oricat am vrea nu prea mai putem schimba culoarea, dat fiind ca lacul s-a intarit demult. De aceea ziceam ca la urmatoare lucrare de acest tip o sa incercam sa facem ceva mai realist.
Oricum, multumim pentru pareri :D
 
Este ok per ansamblu, lucrul cu silicon este interesant si merita experimentat. Oricum modul in care se lucreaza pentru a mentine vie flacara modelismului feroviar in acea parte din tara este demn de toata lauda. Este dificil a se lucra cu acel material, si eu am facut cateva incercari sa vad cum merge, dar voi mai experimenta pana ajung la un rezultat care sa-mi placa, ceea ce am obtinut fiind oricum mult in urma fata de realizarea de aici.
 
Multumim mult.
Astazi am vazut si eu ce au lucrat baietii si consider ca a iesit chiar foarte fain. Uite aici si alte poze de azi:

Apa:



Orasul se pregateste intens pentru inaugurarea tramvaiului ai iluminatului public :D



Fiind noi mai in est a venit deja zapada:



Un rau inghetat:



Deja au aparut si turturii:



Backstage:



Siiii, in premiera prima actionare de macaz automata :D Dupa modelul baietilor de la Club Feroviar Bucuresti, care pe aceasta cale dorim sa le multumim pentru solutia si documentatia oferita Care o gasiti aici si va invitam sa le vizualizati si Site-ul, am reusit sa facem prima actionare a macazului de intrare in triaj.

Ne propunem ca pana la expozitie sa reusim sa mai trecem pe automat si alte 2,3 macaze cheie de pe diorama :D



Si filmuletele:



 
Multumesc... In afara de acea culoare pe care nu o mai comentz pentru ca este irelevant (deja s-a discutat), apa arata foarte bine...
Si eveam nevoie de un izvor si asa vceva care sa duca cu gandul cate apa