Diorama pe raft la H0 (shelf layout)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

movidium

Member
29 Noiembrie 2014
25
10
Iasi
www.ovidiumurgu.com
WEBSITE
http://www.ovidiumurgu.com
LOCATION
Iasi
V? salut!

De ceva timp cochetam cu ideea de a-mi face acas? o dioram?/machet? la H0 ?i acum 1 an a ap?rut ideea mut?rii ?i posibilitatea de a împ?r?i noul apartament dup? plac.
A?a c?, ca orice om gospodar am pus deoparte 10 mp pentru camera de hobby (acum îmi pare r?u c? nu am pus mai mult...:rolleyes:).
WhatsApp Image 2019-12-01 at 21.38.12.jpegWhatsApp Image 2019-12-01 at 21.38.13 (4).jpeg

Acum aproximativ dou? luni m-am/ne-am mutat în noul apartament ?i am început proiectarea dioramei.
Pân? vor fi gata modulele tip dulap, am început o dioarama pe raft.
3D-01 Document-page-001.jpg
Va fi în form? de L cu latura lung? de 3870 mm ?i latura mic? de 2450 mm. Adâncimea va fi de 400, respectiv 600 mm.
Plan raft-page-001.jpgPlan raft-page-001.jpg
Structura am facut-o pe metal cu ?ine verticale H ?i console simple ?i pentru raft am folosit PAL brut de 18 mm. Mai am de dat câteva g?uri, iar mâine ajunge ?i PAL-ul.
WhatsApp Image 2019-12-01 at 21.38.13 (6).jpeg

Tema dioramei va fi o zon? industrial? american?, epoca IV-VI. Urmeaz? s? pozi?ionez ?i cl?dirile: 2 depozite, o sta?ie diesel, o remiz? pentru locomotive ?i o zon? pentru containere.

Va urma!