Discutii diverse

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

grandpagscout

Well-Known Member
Trenulist
6 Septembrie 2016
363
0
Arad
YAHOO
grandpacscout
LOCATION
Arad
Aici pot discuta membrii clubului, si nu numai, tot ce le pica bine.
 
simbata e de mers la timisoara ca joaca poli cu UTA :evil:
 
Mai sigur de vazut meciu de acasa de la caldura :fluierat:

No comment :evil:
 
Corect, ii cerem la Gabi un TV la atelier sa vizionam meciul :D
 
meciul e simbata dupamasa deodata cu intilnirea dar poti sa-ti pui numere de Hunedoara sa fie sigur :lol:
 
cristiCFR a spus:
nu cred sa inlocuiasca Malaxele vreodata ,de fapt au inlocuit personalele clasice
De fapt de asta nu le suport eu :lol: cu IC si R nu merg, pe alea putea linistit sa le inlocuiasca. Gata sobolaniada, deci ne vedem simbata la Gabi :D
 
Va rog continuati discutiile aici ca subiectul anunuturilor sa un ife poluat cu off-topic-uri
 
sa ma lamureasca si pe mine careva daca stie...vagoanele alea noi etajate defapt cele modernizate mai corect spus ...ca sa fie reproduse la HO sunt indicate pt re-CFR-izare clasicele albastre de la piko sau cele rosii cu alb tot etajate cred ca de la roco?...daca ma puteti sfatui astept idei


Multumesc!
Christian
 
christian a spus:
sa ma lamureasca si pe mine careva daca stie...vagoanele alea noi etajate defapt cele modernizate mai corect spus ...ca sa fie reproduse la HO sunt indicate pt re-CFR-izare clasicele albastre de la piko sau cele rosii cu alb tot etajate cred ca de la roco?...daca ma puteti sfatui astept idei


Multumesc!
Christian

Pai alea de la PIKO sunt CFR

http://www.trenulete.ro/index.php?ml=4&srchc=ITEMS&sfcn=10&sf2=2&sf3=95&sf1=&sr=11a,9a,3a&stoc=&pg=2&lrc=10&vc=0

iar astea nu indiferent de culoare :D

http://www.trenulete.ro/index.php?ml=3&srchc=ITEMS&sfcn=10&sf2=2&sf3=99&scl=1&sr=11a,9a,3a
 
io ma refer la cele predominant alb si mai putin albastru CFR modernizate ca si cele ce au fost implicate in tragicul si recentul accident feroviar ...intrebam fiindca dupa ce mam uitat la neste poze cu "modernizatele" unele aspecte miau parut mai diferite ...si ca sa lamaresc pe toata lumea si sa nu va mai tin in ceata ...pe scurt pun intrebarea pt CFR-izare care sunt mai indicate ...cfr-urile etajate deja existente sau cele rosi etajate de la roco(cred)... P.S Explicatii pt incepatori...ca ink sunt "incepator" in lumea trenuletelor si trenurilor

Ms LDH pt sfat ! astept idei in continuare si de la alti daca dorit ...pana atunci

TOate cele bune!!!! Christian
 
Raspuns,
pentru ceferizare, in vagon etajat modernizat, se preteaza doar cele CFR sau CSD, sau care mai sunt, cu carcasa identica, nu se preteaza cele modernizate pentru ca au alta configuratie a geamurilor.

In realitate diferentele majore intre cele modernizate si cele vechi apar la usi, finisarea geamurilor, interior.