Inchiriere de tren turistic

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Doru

Well-Known Member
Trenulist
14 Februarie 2008
500
0
Cluj Napoca
YAHOO
[email protected]
LOCATION
Cluj Napoca
Aseara am vazut pe postul de televiziune realitatea tv, un reportaj legat de trenul Dracula Express.
Propietarul acestui tren, nu-si mai poate permite sa-l scoata la plimbare din lipsa de clienti. Inchirierea lui nu aduce nici macar la zero cheltuielile de intretinere, 3 tone de carbune plus 22 tone apa si plata mecanicilor si personalului aferent.
Pentru a-l inchiria trebuiesc minim 40 de turisti cu un bilet minim de 6 euro.Ca atare e vorba de 240 de euro care nu are cine sa ii plateasca!
Sincer mi se pare o suma modica. Eu mi-as dori sa merg macar odata cu acel tren pe itinerarul Brasov - Zarnesti.
Propun sa ne adunam mai multi trenulisti in septembrie sau octombrie sa facem o cheta si sa facem un tur cu acel tren. E ceva! Poate peste ani buni nu va mai exista nicio aburoasa si organizatiile ecologice vor interzice utilizarea lor din cauza noxelor (incalzirea globala).O amintire cu asa ceva nu se va uita!!
Poate colegii din Brasov ne pot da lamuriri.
:cafea: