Locomotive

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Gabriel Iosif

New Member
12 Ianuarie 2019
13
0
36
Bun? tuturor!
Am cump?rat un trenule? electric Märklin Start Up 29752, folosit, înregistrat? locomotiva, totul ok. Acum câteva zile am cump?rat o locomotiv? BR89, ?i nu pot s? o fac sa func?ioneze, când o a?ez pe calea ferata I se aprinde becule?ul, dar nu mi?c? deloc. Încerc sa o folosesc de pe aceea?i telecomand?, Märklin 00748 IR Remote Control for Digital Operation. Cum trebuie s? procedez?
 
Mul?umesc mult, dar nu m? ajut?. Am nevoie de cineva care are trenule?e electrice Märklin ?i are experien??, pt c? s-a lovit de tot felul de probleme, care apar pe parcurs.
Manualul tehnic cu instruc?iuni, cum ca s? sco?i din priz? sta?ia, c? se selecteaz? pe unu pt locomotive pe abur cod 78,în cazul meu, s? ape?i pe butonul de direc?ie ?i c? s? - l eliberezi dup? ce alimentezi sta?ia cu 220V, nu merge, am încercat de mai multe ori. Poate ceva nu fac cum trebuie sau ce nu trebuie?