O idee pentru suprafa?ža lacului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

gina

Member
18 Martie 2016
24
0
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
??mi cer scuze LDH c? nu am scris pân? acum, dar cei care m? cunoaÂ?te?ži Â?ti?ži c? serviciul meu presupune multe deplas?ri Â?i numai când sunt acas? am timp s? mai stau pe internet .
Revenind la subiect, am încercat s? aranjez pu?žin suprafa?ža lacului de la diorama preformat? pe care o avem la Clubul AMFB Â?i cu care ne vom prezenta la expozi?žia de la Romexpo din 18-21.10.2007, ocazie cu care v? invit pe to?ži cei pasiona?ži s? face?ži o vizit? între orele 10-18 la standul la care vom expune diorama .
Dup? cum am scris mai sus este vorba despre lacul de pe o dioram? preformat?, deci el exista.
Am luat cu ajutorul unei hârtii forma lacului (aici a contribuit sesamcave) pe care am t?iat-o dintr-o sticl? mai groas? care are pe ea modele în relief ( e un model care d? impresia de valuri).
Am lipit-o pe dioram? cu silicon alb, acestea fiind petele care se v?d pe fundul lacului.
Peste suprafa?ža sticlei am dat cu "efect de ap?" solu?žie care se g?seÂ?te la Rally, dar cred c? mergea Â?i cu acuarel? bleu.
??n setul de "efect de ap?" pe lâng? vopseaua bleu exist? Â?i o sticlu?ž? de lac, dar pentruc? am avut capacul la sticlu?ž? cr?pat s-a înt?rit Â?i nu am avut cu ce s? o diluez, aÂ?a c? am improvizat Â?i am cump?rat un lac de unghii incolor Â?i am dat cu el peste culoarea albastr? .
AÂ?a ar?ta înainte de a da cu lacul de unghii .

AÂ?a arat? lacul în final.

Deoarece geamul nu poate fi t?iat perfect ca Â?i forma lacului dar Â?i pentru efectul de realitate pe margini am lipit, cu lipici universal de la Bison, pietricele de râu, pe care în prealabil le-am sp?lat, fiert Â?i uscat în cuptor.
Din puful de la floarea de scaie?ži am imitat tufe de papur? Â?i trestie Â?i am pres?rat Â?i pu?žin? iarb?. Bineîn?želes c? am pus Â?i dou? gâÂ?te care speriate de lucr?torii de pe margine vor s? îÂ?i ia zborul. Era frumos Â?i un pescar cu barc? dar asta r?mâne pentru data viitoare .
 
E2.gif
E2.gif
E2.gif


Arata excelent.
Puful nu se scutura?
Daca da trebuia un "tratament" cu fixativ.
 
Nu se scutur?, dar ideea cu fixativul este excelent?, am folosit-o Â?i la flori , fixeaz? foarte bine .