PIKO SmartController light

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

AlexDB

Active Member
21 Februarie 2019
95
50
41
Salutare tuturor!

Nu stiu mai nimic despre trenuri doar ca...pur si simplu imi plac foarte mult. Am facut greseala de a cumpara acum 2 ani un startset PIKO cod: 57110 care sa ruleze iarna in jurul bradului de craciun si in prezent sunt detinatorul unei loco BR218, Taurus, un ICE 3, toate PIKO, gama Hobby si cateva garnituri de vagoane care ruleaza pe sine roco geoline (nu am spatiul necesar pentru o diorama). Frustrat de limitarea controlului in sistemul analog am decis sa fac un mic upgrate. Initial m-am gandit la Piko Digi 1, dar am citit ca poate fi limitat daca rulez 2 locomotive simultan, si intamplator am aflat de kitul PIKO SmartController light. Nu vreau decat sa rulez 2, maxim 3 locomotive simultan pe un circuit, la diferite viteze, cu functia de lumini aprinse permanent.
Detine cineva PIKO SmartController light? Daca da, ceva pareri?
Multumesc :)
 
Multumesc pentru sfat. Poate nu am cautat ce trebuie dar am observat ca z21 e exponential mai scump decat piko smartcontroller light, nu stiu daca ar merita investitia doar pentru rulare 2-3 loco + faruri :)