Vagon Dimitrov printat la H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
strofo post_id=164775 time=1514620448 user_id=1966 a spus:
Uite de Craciun si un set printabil de boghiuri: https://drive.google.com/file/d/1Q0NK-4LHGZIoRKuenPVjD-wLpiBNk8uU/view?usp=sharing
Folosesti roti Piko de 11.3mm, cod #56050.
Sarbatori fericite!

La Mul?i Ani ?i ?ie Strofo, un an plin de bucurii ?i s?n?tate.

Mul?umesc frumos de fi?ier, era pe list? s?-l proiectez pentru c? la cum a ie?it era p?cat s?-l las cu acele boghiuri.
Nu am avut timp de boghiu pentru c? împreun? cu Anghel Sorin (Anghelson pe forum) avem 5 proiecte în desf??urare (drezina Buceag, LDM12, LDH25, Malaxa 900 ?i 77-141)
Va fi combina?ie de alam? cu r??in?.

Acum c? tu ai f?cut proiectul ?i dac? e?ti de acord s? aduci mici modific?ri pentru a ie?i un print cum trebuie

las adresa mea de e-mail:

[email protected]

mul?umesc înc? o dat? ?i toate cele bune
 
M? prinde revelionul lucrând. :(

Am f?cut azi o prob? la supor?ii de bare. Nu m-am îndurat s? l?rgesc g?urile la vagonul care a gata
a?a cî am probat pe unul în lucru. Am f?cut poze pe macro prin lup? ?i f?r?.
Oricum, trebuie monta?i cu lupa, altfel nu po?i fi sigur c? centrezi cum trebuie g?urile de la supor?i.

Eu zic c? arat? bine.

image804ef914dff5d5e6.jpg
imaged8afb059878b2bf8.jpg


imageab42c1e6eb52e528.jpg
image2d9028acace02a88.jpg


image91981c2c02a3b6ba.jpg
 
lucian29 post_id=164786 time=1514727173 user_id=82447 a spus:
Arata super. Felicit?ri si un an nou minunat tuturor :aplauze:


Mersi Lucian.

La Mul?i Ani tuturor ?i de la mine.

Probe cu ro?i dup? ce am scos supor?ii de printare.

E super ok boghiul, dar la mine intr? prea u?or ro?ile. Ori distan?a dintre capetele osiei trebuie mic?orat? cu m?car un 0,5 mm

ori imprimanta nu a respectat dimensiunea proiectului. La urm?torul print mic?orez tot obiectul (pe toate axele) cu 0,5 mm.

În rest e super frumos boghiul. Nu m? a?teptam s? ias? ?i scrisul CFR. :D

image190292a2ca85c1aa.jpg
image190292a2ca85c1aa.jpg


54.jpg
55.jpg
 
Am modificat portcupla ?i am proiectat ?i printat bol?ul de prindere al boghiului de carcas?.

Un primer ?i câteva poze. Mai trebuie finisat un pic vagonul, la îmbinare, unde a fost lipit.

De asemenea am schimbat ro?ile, am pus roco ?i acum e ok, au intrat la fix.

Se pare c? sunt o idee mai late, exact ce-mi trebuia.

56.jpg
58.jpg


59.jpg
60.jpg


61.jpg



?i dou? filmule?e cu obiective diferite (50mm ?i universal)

https://youtu.be/lJlUvPnwZUk

https://youtu.be/5qQj3uzAcC8
 
Cel gel se intareste mai lent.
Pe hartia de la Picatura zice sa fie tinut la rece asa ca eu tin tubul la frigider. La rece parca lipeste mai greu putin si iti permite sa te cureti putin.

Spor la treaba si bafta cu realizarile!
 
AdyAero post_id=164818 time=1515009869 user_id=659 a spus:
Cel gel se intareste mai lent.
Pe hartia de la Picatura zice sa fie tinut la rece asa ca eu tin tubul la frigider. La rece parca lipeste mai greu putin si iti permite sa te cureti putin.

Spor la treaba si bafta cu realizarile!

Mersi de informa?ie