Vand Lenz SET90 (art 60090) compus din centrala digitala LZV100 si controller LH90

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru r?spunsuri viitoare.

cristian_i

New Member
8 Septembrie 2016
11
0
Va salut,

Vand setul din titlu compus din:
  • centrala digitala Lenz LZV100 (ca noua)
  • controller Lenz LH90 (stare foarte buna)
  • cabluri de alimentare, controller etc.
  • manuale (stare buna, mici urme de uzura)
  • cutie originala (stare acceptabila)

Totul functioneaza fara probleme, cateva caracteristici mai jos dar mai multe gasiti pe site-ul Lenz:
  • 9999 adrese de locomotive
  • 1024 adrese accesorii
  • 128 trepte de viteza
  • suporta pana la 5A si tensiunea de iesire poate fi reglata intre 11V - 22V (deci poate fi folosita chiar si pentru locomotive la scara Z daca au decodor)
  • intrare separata pentru module de feedback
  • tractiune multipla
  • programare directa sau pe linia de programare
  • citire / scriere cv-uri

Ar mai fi de mentionat:
  • din cate stiu atat statia cat si controllerul au o versiune de software 3.X, dar nu ultima. Pot reveni cu detalii ulterior. Eu nu m-am lovit de limitari, dar cred ca nu se pot activa toate functiile daca versiunea e sub 3.6 si nu este compatibila cu ultimul adaptor USB de la Lenz (cel vechi -23150- ar trebui sa functioneze).
  • am avut uneori probleme cu programarea unor decodoare Zimo pe linia de programare. Programate direct, functioneaza mereu. Cu decodare ESU, Lenz sau D&H nu am avut niciodata probleme.
  • setul nu contine sursa de alimentare; se poate alimenta atat in curent alternativ cat si continuu
Contact: PM, preferabil predare personala in Bucuresti

Pret: 680 RON

Poze:

Componente
Cutie
 
Stare
Nu este deschis pentru r?spunsuri viitoare.