Caile Ferate Mitica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Am prezentat cele trei vagoane DR mai sus, pentru a putea face introducerea unei noi achizitii SUPERBE pt mine :)

BR84 002 de la LILIPUT.

Minunata si cu de toate pe ea. :)










Detalii cu si fara blitz.































Garnitura DR ep3 formata. :)



 
Dupa ultimele doua aburoase achizitionate de la Liliput, ieri am cumparat o locomoitva portivita vagoanelor mele de calatori modernizate, si anume V100 de la ROCO. :)

Foarte bine detaliata locomotiva cu exceptia sasiului din metal fara detalii pe laterale.
Oricum, locomotiva primeste o nota foarte buna, si pentru mersul silentios, si pentru luminile pe led.











 
In continuare voi prezenta doua seturi ROCO, din care am pastrat doar garniturile.

Setul 41258, contine o locomotiva electrica 112 269-6 si 4 vagoane de calatori.
Locomotiva este foarte bine detaliata si pentru mai mult realism in pachet am gasit si placutele metalice cu inscriptii.. Evident am si lipit pe ea placutele metalice cu inscriptii. :)









Am montat si placutele cu furtune, DAR cuplele trebuie decupate un pic pentru a nu lovi placutele cu furtune.







Am lipit in fiecare capat si acest furtun.



Locomotiva vine dotata cu un decodor ESU v3.0, iar functiile F3 si F4 aprind luminile din cabinele locomotivei. Eu am schimbat acest decodor cu unul ESU cu sunet V3.5. Difuzorul l-am ascuns sub locomotiva si are drept cutie de rezonanta cutia motorului.

 
Urmatorul set este 41255 compus din locomotiva cu aburi BR03 si 4 vagoane de calatori. Locomotiva BR03 este dotata cu sunet ESU 3.5, dar fara fum, iar vagoanele doar sunt pregatite pentru lumini. Am montat in aceasta locomotiva un generator de fum PIKO si sunt foarte multumit.























 
poze de la aceeasi intalnire :





au pozat : BR 01.5 , BR 18 Iasi, BR 03 Braila si BR 03 Oradea.
 
O alta garnitura care imi place este formata dintr-o locomotiva electrica BR101, doua vagoane Tillig de cl2 , un vagon tillig cl1 si 1 vag restaurant. La vagonul restaurant am doua variante, numai ca nu am caut inca pe net sa vad cum au circulat in realitate.

Locomotiva:


Luminile au fost modificate cu leduri. :)







In viitor voi masca mai bine fascicolul de lumina alba, astfel incat sa nu mai difuzeze prin plastic. Voi diminua si intensitatea luminilor rosii :)
 
Ceva poze din realitate

101_003_Frl.jpg


101-067-mt.jpg