Colectia Obiwan

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Criza, criza, dar tot reusesti sa ne iei piuitul,Foarte frumoase deregistele :confused: !
Bravos musiu !
 
:) nu stiu daca trenul ala o sa ajunga la Innsbruck... mokolotiva aia e putin deraiata (ma mir ca nu au observat inca carcotasii forumului)

obi, punem becute la vagoane????
 
a fost cutremur pe modul, ce Richteru' meu, ca nu observai numa-n poza.
bagam lumini si lustre si candelabre si felinar rosu , ce vrei tu, nenea Doru :D
 
Ehem ... mai e si linia cam ridicata fata de terasament :| , dar cred ca pozele ne-au furat ochii cu alte cele
 
care terasament? :p

nea ??´biwan,

intre noi asa,scandurile alea la iesire din tunel nu prea dau bine,chiar daca le pui toata familia aia de propte de a desenat-o LDH nu??´s pe unde.nu e mai bine sa bagi stanca sanatoasa acolo,daca tot te precepi la facut pietroaie? :aplauze: in locu??´ matale mi-as deschide negot,fabricant de stanci si cataroaie la preturi de imbatabile :cool: .
 
Ms, Cosmin!
Partea cu pricina nu e gata, se lucreaza simultan la 3 module.Aici era vb de material rulant, diorama o dezbatem dincolo, la pregatiri eterne... :D
 
Daca tot vreau sa-mi fac rafinarie de alcool cu contrabanda, trebuia sa am si capacitati de transport asigurat. Asa ca, pentru punerea pe piata, au venit de la HGDan si Liliput Hobby doi cilindri GRI :evil:
Cisternele sunt produse de Roco si Liliput, ambele-amandoua iepoca de aur (II):

 
Cu flotant de Berlin, cisterna cu veceu, mai de-aproape:




Rotunda de Liliput si mai rasata, buletin bavarez, München:

 
Depoul spatial s-a reamenajat pentru primirea in familia crocodilienilor a unei noi membre.
E 70. 21, TRIX
nu am avut timp sa o probez, m-am uitat atent la mezina si am studiat la rece mobilitatea bielelor si a volantei. Construita din metal, carcasa distribuie greutatea foarte echilibrat. Tractiunea pe doua osii, ca la multe alte trixosenii. In weekend facem teste pe plan inclinat, verificam luminile, daca e timp o bagam la bloc operator pentru DCC, in atelierul lui HGDan. El a aduSS-o, el sa o doteze :D

Deocamdata poze la veioza tip pensie:



ma pune pe bigudiuri forma electricei , poate intr-o zi vom completa specia si cu un Krokozaur elvetian. N-ar strica si un E 71 de la Roco, dar e timp...

Poze cu bec de 200w, urmeaza poze cu arc electric de la aparat de sudura :D

 
Simultan si-n acelasi timp :evil: a sosit si muuuuult asteptatul vagon cu spume de la Brawa, noutate pe anul de gratie curent. Asa cum ma asteptam, m-a dat pe spate . Va prezint spumilacinogena din epoca II , deja fac balonase de bucurie ;-)

 
Stai sa vezi ce Persil vine la kenobi in septembrie, ca nu ma pot abtine sa accept ca voi fi primul pe meleagurile din Burundi care va pipai asa ceva...Ms pt interventie, Andreiule!

Da' de G zeciurile astea doua ce zici?:

 
vaz ca te indragostisi de Brawa...cu loc la cucurigu??´....sunt tari piesele (G-urile) cu sau fara cotet de frana.
 
cosmin78 a spus:
vaz ca te indragostisi de Brawa...cu loc la cucurigu??´....sunt tari piesele (G-urile) cu sau fara cotet de frana.
Asa cum zici, Cosmin. ;-)
Si cei de la Brawa ma au la suflet, au produs pentru mine un: