Colectia personala de machete la scara 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Interior - de culoare gri inchis si insertii ce imita lemnul. Instrumentele si cadranele bordului sunt corect reproduse, pe consola centrala gasindu-se schimbatorul de viteze si alte accesorii, oglinda retrovizoare dispune de "sticla", iar accesoriile aflate pe panourile usilor sunt vopsite cu argintiu. Scaunele sunt dotate cu tetiere.



Exterior - Vopseaua este frumos aplicata si foarte important, nu are defecte, iar trapa este transparenta.

- fatza - stergatoarele de parbriz sunt din plastic negru, masca motorului este fidel redata, emblema este foarte fin executata, farurile sunt din plastic clar, iar aerisirile din plastic negru.



- laterale - ramele ce delimiteaza geamurile sunt cromate, oglinzile retrovizoare dispun de "sticla", manerele usilor sunt argintii si atasate, jantele bine executate sunt vopsite cu argintiu, exact ca la modelul real.



- spate - prin luneta se vad tetierele banchetei, lampile optice sunt din plastic clar, vopsite pe interior, decalurile sunt lipite cu precizie, toba si tevile de esapament sunt argintii.



Concluzie: O macheta superba, foarte bine executata, detaliata in cele mai mici amanunte si ca o remarca personala, imi place foarte mult consola centrala care subliniaza impresia de spatiu interior generos. Colectionarilor si fanilor Maybach nu cred ca trebuie sa le lipseasca aceasta macheta a celor de la AUTOART.
 
Descriere si prezentare:

Nu voi face o alta descriere a machetei, deoarece nu exista diferente majore intre acesta si macheta din "numarul TEST".

Singurele diferente la exterior ar fi:
- tampoane mai mari pe bara din fata;
- logo ARO prezent pe capota motorului;
- lampile de semnalizare din fata duse mai inspre marginile caroseriei;
- inscrisul 240 pozitionat corect;
- numar de inmatriculare pe bara din spate.







 
Prezentare si descriere:

Domnisoara:

- interior: secret

- exterior: arata chiar bine, par blond, lung pana pe umeri, ochi caprui, fardati cu albastru.
Mai jos observam un sirag de margele rosii care se asorteaza la fix cu stopurile rosii ale masinii. ;D
Bluza bleu, decoltata, sta foarte bine pe corpul domnisoarei, iar fusta de blugi are o croiala interesanta. Pantofii albastrii, intregesc "tabloul". Despre picioare nu am ce comenta...!;)

Macheta:

interior - in stilul DeAgostini, monocolor si fara detalii, oglinda retrovizoare din plastic negru.

exterior - Mare lucru nu pot spune, nefiinde detalii iesite din comun. Imi place ca stergatoarele de parbriz sunt subtiri, iar jantele sunt reproduse corect.
In schimb, acoperisul mi se pare putin cam ciudat. Imi pare rau ca stopurile sunt in totalitate din plastic rosu, si nu au fost evidentiate pe culori.
Teava din esapament este vopsita cu argintiu.

concluzie: imi place culoarea crem aleasa pentru acest model, iar daca detaliile erau lucrate mai ingrijit, calitatea machetei ar fi crescut mult.
Oricum, cred ca este cel mai corect model construit pana acum. Stickerele sunt bine aplicate si lizibile.