Colectia personala de machete la scara 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
NR. 9 + 8 + 7 + 6 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1

DACIA 1304 Pick-up + ZIS 110 + VAZ 2103 - LADA 1500 S + WARTBURG 312 Limousine








ARO 240 + DACIA 1300 + TRABANT 601 + GAZ "Volga" M-21 (II) + DACIA 1100





 
DUMNEAVOASTRA LE-ATI MODIFICAT SAU LE-ATI LASAT ASA CUM SUNT DIN FABRICA?
eu nici macar nu am indraznit sa le desigilez
 
descriere si prezentare:

Interiorul arata foarte bine. Se disting indicatoarele de bord, replicate cu ajutorul stickerelor, iar detaliile sunt redate corect

Exterior - vopsea aplicata in strat subtire, detalii bine evidentiate, stergatoare de parbriz redate corect, oglinzi retrovizoare cu "sticla".
Prelata este realist executata si observ ca macheta este dotata cu o roata de rezerva. Farurile sunt din plastic clar iar lampile optice din spate, sunt din plastic vopsit in masa.
Teava de esapament este din plastic negru, iar toate accesoriile ce se gasesc in parte de jos a machetei sunt si ele negre, dar bine evidentiate.

concluzie: macheta produsa de IST MODELS vine pe un postament care imita o strada pavata, impreuna cu un pliant de prezentare. Este realizata destul de bine, fiind undeva peste medie, producatorul optand pentru varianta cu prelata. Toate detaliile si inscriptiile sunt replicate corespunzator, atat in fata cat si in spate.
Personal sunt foarte multumit de macheta, fiind un model de camion care imi place mult si pe care il astept demult in colectie.







 
descriere si prezentare:

interior - foarte bine lucrat si detaliat, instrumente de bord lizibile, scaun pentru pilot de tip "Recaro", extinctor incendiu bine redat.

exterior - chederele geamurilor sunt negre si bine redate, aerisirile sunt piese separate si atasate, oglinzile retrovizoare au "sticla" si sunt vopsite in culoarea caroseriei, farurile sunt din plastic clar si nu se vad niturile, carligul de tractiune este atasat separat si este foarte subtire.
Stickerele sunt asezate corespunzator si sunt lizibile, antena de pe acoperis este cromata si arata destul de bine, jantele sunt argintii si au spite. Locasurile pentru rezervoarele de benzina sunt perfect evidentiate, iar tevile de esapament de pe partea stanga a machetei, sunt negre dar corect redate.
In spate, blocurile optice sunt din plastic si vopsite pe interior, dar din pacate se vad niturile, iar eleronul este corect redat.

concluzie: macheta imi place foarte mult, este bine redata si detaliata. Vopseaua aplicata este "in ape". In functie de razele soarelui, isi schimba nuanta in bleu (sper ca se vede acest aspect in pozele facute).
Nu stiu cum arata varianta de la PMA, dar cea de la IXO MODELS imi place foarte mult.