Detalii macheta feroviara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cu tzava aia ai facut ''aerisirile'' din flancurile vagoanelor? :D :D :D :D
N-as fi vrut sa fiu p-acolo cand trecea "obectu' " prin tabla si termopane. :-?
 
obiwan a spus:
Cu tzava aia ai facut ''aerisirile'' din flancurile vagoanelor? :D :D :D :D
N-as fi vrut sa fiu p-acolo cand trecea "obectu' " prin tabla si termopane. :-?

Nu cetis :p
LDH a spus:
Hai ca te oftici :D

Iti dai seama ca eu vad altfel lucrurile decat cele facute de un neamt care se lauda ca neamul lui a fost in amandoua razbelurile.

Asa ca ... toate meritele la el :D
 
LDH a spus:
NapierDeltic a spus:
Se vor lua masuri de intarire a pazei la Obiektiv?

:cafea:

Tot ce este posibil.
Nu fac parte din conducerea bazei dar avand in vedere ca mai vin in vizita sau la reparatii unele "piese grele" ... :D




:wink:

:confused: N-am stiut in ce ma bag!
Scutul antiracheta nemtesc!!!
Inglishtanii o sa se cam aleaga cu turul ferfenita....
 
LDH a spus:
:D

Ce-mi place ca v-am dschsi apetitul pentru discutii.
Avand in vedere ca sunt in "permisie" pot sa-mi permit sa particip si io :D la discutii evident.

Cat priveste presupunerile voastre privind natura distrugerilor provocate vagoanelor ... atentie maree!!!!
Uneori aparentele inseala :evil:

Spoor!

Baieti nui a buna daca LDH intra in permisie :bye:
 
Se pare ca LDH dupa expozitia Colectii si Colectionari de anul asta si dupa ce a facut recensamantul de pe modulele de la expo cu tematica WW II a inceput cursa inarmarii . :D , ce imi place este ca incepe cu "dezastrele" nu cu armamentul :D :D :D iar ninja ala mic in patru labe cred ca a baut acid de arata asa vagoanele alea :D :D :D aaaaa acum am inteles este arma chimica ce miauna :D
"Ma intreb oare un "puric" real este cat un caine HO :D
 
BOGDAN I a spus:
Se pare ca LDH dupa expozitia Colectii si Colectionari de anul asta si dupa ce a facut recensamantul de pe modulele de la expo cu tematica WW II a inceput cursa inarmarii . :Dce imi place este ca incepe cu "dezastrele" nu cu armamentul :D :D :D

Ei bine nu.
Nu are nicio legatura cu expozitia.
Ce a iesit este o rezolvare de circumstanta.
Acolo sus trebuia sa fie cu totul si cu totul altceva.
Cat priveste armamentul se pare ca ai sarit oarece pagini altfel erai de alta parere

BOGDAN I a spus:
iar ninja ala mic in patru labe cred ca a baut acid de arata asa vagoanele alea :D :D :D aaaaa acum am inteles este arma chimica ce miauna :D
Ma intreb oare un purice real este cat un caine HO :D

Ala mic, de fapt aia mica, se plimba pe alta macheta nu pe asta :D
Vagoanele?
Iar nu ti-ai facut temele :wink:
LDH a spus:
Iti dai seama ca eu vad altfel lucrurile decat cele facute de un neamt care se lauda ca neamul lui a fost in amandoua razbelurile.

Asa ca ... toate meritele la el :D


Eee greuuu ...

Asa cum afirmam si cu alte ocazii ... aparentele, de multe ori, inseala
 
diorama mea este un amalgam din care o sa descoperi parti din franta ocupata si ceva din tunurile din navarone
 
urmaresc de mult diorama asta si e superba
a mea merge mult mai greu mai ales din cauza timpului dar si alte cauze
momentan sunt foarte nervos pt ca vagonul meu de K5 de la rivarossi nu mai vine din anglia
 
lucas a spus:
urmaresc de mult diorama asta si e superba
a mea merge mult mai greu mai ales din cauza timpului dar si alte cauze
momentan sunt foarte nervos pt ca vagonul meu de K5 de la rivarossi nu mai vine din anglia

Ei, lasa-l ca vine el.

Multumesc si astept sa faci o prezentare

Spoor!
 
Pai arunci asa manusa si dupa aia ne lasi cu ochii in soare ?
Superb semaforul, am zis prima data ca e 'de firma' :D, da zi si tu unde, de unde, cine ce, etc ...
Doar ca sa fiu carcotas la maxim o sa zic ca ar fi mers cred mai bine niste led-uri mate, ca parca din cate vad sunt de alea transparente si culoarea e data de filament. Dar asta e chestie de gust si preferinte pana la urma, ca la tehnica din cate-mi aduc aminte astea-s mai rezistente deci ai de castigat.