Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
No bun ..acum....

Am facut si eu cateva poze, fiind nou , mai mult am vorbit si am ascultat pe cei deja consacrati .

Ce sa mai, mie mi-a placut muuuult , clar mai vin....daca ma mai si primesc :).

S-au vorbit multe si nevrute, pareri, chestii...socoteli.

Cum am spus, fiind la inceput ( si intarziind si putin), mai mult am ascultat si vorbit, decat sa pozez ...dar ne revenim data (a)viitoare.

Pe masa era un CFR Tillig iar eu am adus ceva material la HOe + ceva planuri de macazuri la HOe ( proiect cu bataie lunga , dar fezabil ) ( nu cred sa apara in poze ).
La fel, Smotocel ( Bogdan ) a adus colectia de brichete Zippo....faina rau.

Poze:

De la stanga la dreapta:
LeonGR, Smotocel (Dragos), Bigboy( Voicu ), Darkshadow( Claudiu), Flvca( Flavius):


P1192565 by sesamcave, on Flickr

....apoi....tot de la stanga la dreapta:

Flvca ( Flavius), Andrei, CristianHorea, si Chickengeorge ( Puiu ):


P1192566 by sesamcave, on Flickr

Eu nu apar in poze din motive de....fotograf principal :) .

O poza cat de cat de ansamblu:


P1192564 by sesamcave, on Flickr

Colectia de brichete Zippo a lui Smotocel:


P1192568 by sesamcave, on Flickr

Pozele sunt ...care este...promit sa fiu mai atent data viitoare.

O intalnire faina, cu multe subiecte de discutie ....si cu o atmosfera de nota 10+ pentru locatie.

Marius.
 
@sesamcave :
Bine ai venit in randurile noastre ale modelistilor banateni !!! :lol:
clar mai vin....daca ma mai si primesc

Binenteles ca esti bine primit ca de altfel oricare pasionat al modelismului feroviar indiferent de scara la care isi desfasoara activitatea (Z , N , H0e , H0 etc) doritor sa impartaseasca din experienta sa si sa faca schimb de idei pe aceasta tema !
A fost o seara placuta !
 
Marius, Andrei. Bine ati venit in celula noastra terorista. Il asteptam si pe Andrei sa ne onoreze cu un mesaj. Pana atunci sa stabilim urmatoarea noastra intalnire. 23 Februarie 2014. Numai bine.

@Smotocel: POZE !!!!! Vrem poze !!!!!
 
din motive mai mult sau mai putin dependente de vointa mea, am reusit intr-un final sa transfer pozele de la ultima intalnire, din telefon in comp. asadar, la ultima intalnire:

un vagon cfr



micul trafic



H0e





H0e loco



inca o data, cu scuzele de rigoare pentru intarziere, astept urmatoarea intalnire.
 
He he. Multumim de poze. Te iertam oricum pentru intarziere ca ne esti simpatic. Pe 23 Februarie 2014 la urmatoarea intalnire sa nu uiti sa iti incarci telefonul :D
 
Ups se pare ca aici am uitat sa postez urmatoarea intalnire de la Timisoara .:| Duminica 23 martie va avea loc intalnirea la locatia si ora consacrate.
 
Salutare la toata lumea
Urmatoarea intalnire de modelism feroviar de la Timisoara va avea loc miercuri 23 aprilie incepand cu ora 18:00 in consacrata locatie Zai.
Toate cele bune
 
Salutare,
ramane valabil pe maine (la mine nu va fi chiar 18 dar incerc sa ma incadrez in sfertul academic)?