Lips?? educa??â??ie sau ??â??o lume nebun??, nebun??, nebun????â???

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@brcosminp

hai sa incep cu sfirsitul... Am impresia ca nu voi face prea multi "purici" prin Braila. Sincer, am revenit in tara dupa mai bine de 15 ani ca nu spun 20 si sint total dezamagit, nu de situatia economica, care ma asteptam sa fie asa cum este, dar mai ales de situatia...social-psihologica a populatiei... o populatie ce efectiv a pierdut 24 de ani, o populatie muribunda...O GENERATIE DE OAMENi! Si asta este o crima pe care nimeni nu o va plati...sau o vom plati cu totii!!!
cit despre hobby...este hobby si nu asteptam de la nimeni nimic...nu este o profesiune de la care sa asteptam remunerare ci poate doar un "multumesc pentru ajutor"... si zimbete de satisfactie la terminarea unui proiect. "cei buni sint putini si nu se arata" spunea un filosof, :p aluzie la "indoor" indeletniciri. :|
ah.....sint atit d emulte de spus si atit de putin timpul si spatiul...!!! :confused:
 
Mai baieti!

Cum sa va raspund, la toti, fara sa va citez ?

E greeu.

Asa ca nu va raspund desi am de zis pentru fiecare cate ceva.
De la opinia lui stageexp pe care-l contrazic in privinta finantelor pana la pozitia lui CosminBr, care are si nu are dreptate, si raspunsul halucinant, eu nu am inteles nimic, al lui Leon.

Asa cum va spunea antevorbitorul meu, adica moi ca eu sunt je, nu poci pentru care sa raspunzu caci nu se poate sa citezu, adica sa inganu, sa copiezu si sa reproducu, prin fotosinteza, ce a zisu unul si altul, dupa mine, neglijabili din punct de vedere modelistic deoarece nu fac greseli de ortografie.

Oare am scris pe langa subiect!!!!

In concluzie.
Va rog sa reveniti la subiect.
Nu mai bateti "campurile" , capiile sau campusurie (or fi de fete!) cu tot felu' de teorii scoase numai ca sa aveti modtiv de discutie.
Or fi ele discutii pe marginea liniei dar, daca nu stiti, marginea linie este marginea liniei.

Va las sa contiunuati discutia voastra, insipida, doar daca-mi raspundeti la intrebarea:

Ce inseamna marginea liniei? Evident ca ma refeream la linie CF.

In caz contra banul este pe voi.
Jucati la LOTO
 
Privita de aproape, o linie (CF) dreapta pare dreapta, privita in perspectiva, hmmm ... parca as reevalua raspunsul. Despre marginea ei, ce sa zic, depinde de mediul prin care trece :)
 
Cosmin!

Imi scot palaria!

Regret ca-i stresez pe unii dar nu pot reda cu cuvintele mele, nu le am, ce ai spus tu si ai rezumat totul intr-o fraza
brcosmin a spus:
Despre marginea ei, ce sa zic, depinde de mediul prin care trece :)

Nimic nu mai trebuie demonstrat.

Totusi, nu vreau explicatii adica traducerea din romaneste in romaneste a frazei, sa vedem daca inteleptii au priceput ce ai vrut sa spui.
Daca inteleg abia peste trei zile durerea lor o sa fie si mai mare.

Ii plang ... dar nu sufar
 
Cand vad atata filozofie sunt miscat, atins la sentiment nu alta :D .
Titlul topicului este incadrat bine in discutiile care se poarta mai bine la marginea liniei decat pe linie, si ca o analogie, chiar si ceferistii discuta multe despre viata si putine despre trenuri (in general vorbind).

Eu unul banuiesc ca am inteles ce a vrut sa spuna leon-gr.
In ceea ce priveste modelismul cost free, fiecare este liber sa-l incerce, nu pot decat sa ma bucur pentru optimismul de care da dovada.
 
Modelism cost free si care sa dea rezultate comparabile cu ce exista pe piata, nu exista.
Dar intotdeauna se poate face modelism cu costuri mici, folosind materiale de baza si cateva tehnici auxiliare.

Pentru astfel de discutii putem face un subiect gen "Discutii generale despre modelism".