Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vad cu tristete 3 lucruri:
1. Oltcitul e in cea mai oribila culoare de voma :-x
2. Nimeni nu a facut Dacia Papuc, toti au lasat-o slap. Din pacate nici eu, ca am zis una s-o las in ambalaj original si de a doua n-am avut bani :-|
3. Ca sa fim si noi fericiti, sper ca cel ce alege culorile la DeA sa fie platit in bani falsi :evil:
 
culoarea la OLTCIT e frumoas??.
??Ë?i e chiar foarte reu?it.Dac?? î?i alegi unul cu aten?ie,s?? n-aib?? farurile strâmbe,sau alte defecte,e ok..
mie îmi place cel mai mult din toate machetele de Agostini..de fapt,OLTCITUL îmi place ?i în realitate..al meu are numerele drepte,scrie clar OLTCIT CLUB pe el..e o bijuterie,am nimerit 3 OLTCITURI perfecte ?i arat?? bine,ca machetele IST..??Ë?i asta la doar25ron/bucata..
sunt cel mai fericit român..în sfâr?it,îmi pot cump??ra machete deosebite la un pre? de nimic.
 
Da si eu sunt de acord ca e o culoare frumoasa ..... :D Intrebarea e cat e de potrivita in reprezentarea unui model real ? Fiind contemporan cu nasterea si evolutia Oltcit-ului am retinut ca si culori predominante albul si cremul. Nu zic ca i-ar sta rau in verde sau ca n-ar fi existat insa sensul colectiei banuiam ca este sa reediteze modelele asa cum exista in memoria colectiva, nu raritati. Nu sunt dezamagit ci doar mirat de cum alege DeA culorile pt modele ....
 
Mihai90 a spus:
culoarea la OLTCIT e frumoas??.
??Ë?i e chiar foarte reu?it.Dac?? î?i alegi unul cu aten?ie,s?? n-aib?? farurile strâmbe,sau alte defecte,e ok..
mie îmi place cel mai mult din toate machetele de Agostini..de fapt,OLTCITUL îmi place ?i în realitate..al meu are numerele drepte,scrie clar OLTCIT CLUB pe el..e o bijuterie,am nimerit 3 OLTCITURI perfecte ?i arat?? bine,ca machetele IST..??Ë?i asta la doar25ron/bucata..
sunt cel mai fericit român..în sfâr?it,îmi pot cump??ra machete deosebite la un pre? de nimic.
Daca atata lucru te face fericit, inseamna ca ......

Ce naiba lauzi atat, mai copile, prostiile astea? Esti angajat la DA? Altfel nu se explica.
Te contrazici singur la doua vorbe: trebuie sa alegi cu grija sa nu capeti una cu belele, dar este o bijuterie...!?!

Sincer! Ce faci cu trei bucati?

Le privesti pe rand, zilnic alta?
Este de laudat ca sunt imortalizate masini romanesti, dar calitatea lor discutabila umbreste intreg gestul.
Aminteai de unii care distrug machete.
Priveste mai jos in ce hal a stricat-o asta:
http://www.cartula.ro/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=52448
 
Cred ca e una din cele mai tari machete (DIORAME) vazute.

TOT RESPECTUL PENTRU STRICACIUNILE PRODUSE DE CATRE AUTOR!

Asta e o macheta de colectie.
 
@flor "Priveste mai jos in ce hal a stricat-o asta:
http://www.cartula.ro/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=52448"


Dac?? vrei o dioram?? static?? cu o ma?in?? ars?? ca dup?? r??zboi asta trebuie s?? faci... e super f??cut?? macheta asta stricat??... Cum s-a mai spus... unora le place a?a cum sunt machetele, altora le modific??...
Eu efectiv nu a? putea s?? fac asta unei machete ?i gata, m-am bucurat când am g??sit o ma?in?? strivit?? ?i o puteam pune în acidente :)).
 
flor a spus:
Priveste mai jos in ce hal a stricat-o asta:
http://www.cartula.ro/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=52448
Iertare, dar acel camion arata "belea". Sincer, imi place si banuiesc ca-l foloseste pentru o diorama cu un cimitir de masini. Trebuie sa ai multa imaginatie ca sa-l faci asa.
Sper sa nu ma iei la bataie... mi-am spus doar parerea. 8)
 
Voma zici....dar asta cum e: :lol: "Vitezomanul Gica, si-a luat masina mica, rosie ca focul...."
http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=2332370&d=1329613497
http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=2332371&d=1329613497
dati click asa, nu merge intre img img...
Mihai, eu iti zic ca macheta are pe putin 2 defecte de fabrica, eu am stat azi noapte pana la 2 pana am scos caroseria cam asa cum trebuie.
Sa-ti zic eu, pe partea dreapta ai 2 defecte, unul grandios si unul mai putin...
Aripa fata dreapta e diferita de stanga, aripa dreapta spate prezinta una deformatie imediat dupa stop, vei gasi o adancitura inalta cat stopul...o acopera vopseaua, eu am luat-o la polizat si a iesit aia.
 
Macheta rosie, asa este din fabrica sau este tunata? Ca nu m-am prins... :x
Imi pare rau s-o spun, dar pragurile mi se par exagerat de inalte. Cred ca o linie dreapta era mai potrivita decat cea curbata.

Este doar parerea mea... scuze de observatie... :|
 
E tunat din unu verde, desfacut cu 3 pagini anterioare, pragurile sunt model real, sunt modelul impletit, imi fuge acum producatorul..., no, a iesit misto?
 
Nu am o serie, am folosit un alb cu pigment rosu si vreo lingurita de vopsea neagra..... am facut cam 50ml de vopsea de toata cu tot cu pigment, negru, alb si benzina.... Nu e cea mai stralucita macheta care am facut-o, se putea mai bine, vopseaua a picat asa pe masina de zici ca-i perla la cum bate lumina pe ea, adica e mata, m-am apropiat cu pistolul ceea ce nu trebuie sa fac la prima mana, nu a curs insa parca vopsirea nu merita mai mult de nota 8, ce sa zic, e prima care patesc sa iasa un pic granulata...restul au iesit ata, trabantul, olteanul din ograda...mie nu-mi place nici nuanta, putea sa iasa un rosu mai rosu, daca luam pigment visiniu poate ca o scoteam...dar batman batman am luat rosu...
Urmatorul va fi un oltcit portocaliu, tot in forma asta insa va avea jante mari, bara spate ii va fi montata, spoiler fata de TRS cu prelungire de VR6.
 
eu am luat 3 OLTCITURI,pentru c?? unul îl ?in sigilat,unul îl scot din cutie ?i unul,s?? fie în cas??.S?? fim serio?i,cine nu î?i ia acum aceste machete nu le va mai g??si niciodat?? la banii ???tia.?i pe viitor vor deveni valoroase ?i c??utate.
??Ë?I s?? fim serio?i,la banii ???tia,merit?? luate câte2,3 din fiecare..
pân?? acum,luam astfel de machete RETROAUTOK cu 80ron/bucata...