Masinute sc.1:43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ma uitam la un exemplar produs de SCHUCO si am ramas impresionat de detaliile si frumusetea machetei. De la IST n-am vazut niciuna pana acum, dar vad ca pare ok.
 
Scara este 1:43 cum scrie si in titlul topicului.Este macheta nr.1 din colectia ,,Masini de Legenda''-De Agostini,lansata in cateva orase din tara printre care si Cluj Napoca(de unde am procurat-o si eu) pentru ,,testarea pietii''.Vor aparea in total 5 numere (a mai aparut ARO 240 si azi TRABANT 601).Urmatoarele vor fi:LADA 1500 si GAZ VOLGA.Apar din 2 in 2 saptamani.Numarul 1(DACIA 1300) a costat 11,90lei,iar urmatoarele numere cate 24,90lei.Se gasesc la chioscurile de ziare din anumite orase.
 
-Tractor SOMECA 1300DT,produs Universal Hobbies:



... :confused:

Tractor produs in Italia de catre FIAT, incepand cu anul 1968.Acest model este asemanator cu tractorul Universal U650DT, fabricat la UTBrasov,initial sub licenta FIAT.













:bye: