Z?? end of Z?? lumea!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
La anu pe vremea asta o sa sarbatorim iar sfarsitul lumii ? O sa fie o data calendaristica marcata cu rosu ingrosat ? :D :evil:
 
Subscriu la titlul lui dantm.
Eu lucrez la patron, asa ca nici cu conced medical nu pot pleca si in plus pe la campie nu-s centre dinalea de energie pozitiva, numa negativa. :D
Am facut comanda de niste palinca, pe care sper sa o primesc astazi, si ... astept.
Zapada avem, coduri de toate culorile sunt, brazi are la piata, vine craciunul cu iz apocaliptic. :))
Problema care nu am inteles-o e ca dureaza 3 sau 6 zile toata treaba? Stiti voi, duhuri, fantoms, fenomene mai presus de mintea noastra.
Sper, si aici veti fi de acord cred, cu autorul unui paharel - doua de apa de foc cu diverse arome vom reusi sa explicam pana la urma tot.
Asa ca Apocalipsa placuta, si nu abuzati prea mult totusi ca la spital nu stim daca au program normal sau redus de apocalipsa.
A si altceva ce nu am priceput: incepe apocalipsa pe 21.12.2012 ora 0:00:01 secunde sau nu are ora fixa de incepere?
Sa ne ... citim sanatosi in urmatoarele zile! :D
 
Aici s-a b??gat la promo?ie, de cîteva zile, noul calendar maya? pe urm??torii 25.920 de ani. M?? bate gîndul s??-mi achizi?ionez unul, mai ales c??, spun b??ie?ii, de data asta s-au adaptat la nevoile societ???ii ?i au renun?at la editarea lui pe format pietroi ?i îl scot în format holografic. Om vedea mîine, în ziua de ?oping.
Problema ar putea fi alta - se pare c?? de mîine în domeniul feroviar se intr?? în tranzi?ia spre epoca VII, unde sloganul general e "ca vîntul ?i ca gîndul". Ai no?tri de la Chefereu, urma?i ai dacilor - mult superiori spiritual - vin cu un proiect aliniat la noua er?? a telepatiei: "tot cu gîndu'".

Acuma, pentru cine chiar vrea s?? experimenteze sfîr?itul lumii, recomand o ie?ire în ora? cu ma?ina :-x, în pia???, la brazi sau în supermarket :evil:
 
Io am un brad de plastic. ,,La cerinta" mai multor membrii din familie cum ca doar io nu fac brad mi-am loat un brad de plastic, o ,,instatlatie" din bazar de la arabi sau chinezi, citeva globuri si gata bradu, dupa nebunia cu sfirsitu... anului trag un sac menajer pe el si-l sui in pod.Deja s-a invechit si bradu si ritualul coboririi lui din pod si dezvelirii, exact ca o statuie trag sacul de pe el si e gata imbodobit.

Ca sa protejez natura, am vazut la teleu, ca civilizatia din Insula Pastelui a disparut din cauza ca au taiat toti pomii.

Acuma cu sfirsitul lumii, oare sa mai cobor bradu din pod??
 
Da, bradu` ??la de plastic nu a poluat mai mult când a fo f??cut, decât unul de la mama natur??, din cresc??toria de brazi?
C?? ??la de plastic e din ?i?ei, care a trecut prin n?pe mii de instala?ii de rafinare.
Pe urm?? structura de rezisten??? din fier, care a început cu exploatarea minier??, combinat siderurgic, etc...
Nu mai discut de un brad natural t??iat pentru a face ambalajul de carton ondulat.

Deci io cu mintiuca me, zâc c?? mai bine plantezi în cas?? un brad natural, decât unul care prin simpla producere a lui a poluat cât zeci de mii de brazi.


Da amu, vs subiectul principal... ââ??Am cazanul meuââ?? (de Sandy) ??Ë?i chiar egzâst??.

Amu îs hot??rât s?? testez rezisten?a pateului meu, în preg??tir pentru un oarecare Z?? end.
 
Apai cind lam fost?? luat?? mam gîndit sa nu tai altu.
Ca cum erau la Com??nd??u, sti tu cînd neam fost?? dus?? noi p?? deal în sus.

Da io mai bine zic sa desenam unu pa casa. Stii tu tovarase , bradu, bradu d?? brad nu rezista la noi la cimpie.
Poate acuma cu sfirsitu lumii o sa inceapa alt inceput si so schimba ceva.

Zilele trecute am fost la un vecin ca la doi porci leo fost venit sfirsitu lumii, si atunci acolo cu buchetu fiert am tinut si noi sfirsitu atunci. Miine sint la lucru da poate tinem inceputu simbata. Inceputul ala nou daca il mai prindem.
 
Pai asa cum s-a interzis si iarba (nu Noch) , asa se interzice totul. Acu asta cu brazii e pe motiv ca distrugem , poate ca da, distrugem , dar daca industria e mai buna ca natura...sa ma iertati da nu suntem normali ca specie !
 
Amu o alt?? întrebare...
Zâua de mâine începe la 12 noaptea.
P??i deja e 12 noaptea în Fidji, ia când maine aicilea va fi 12 de zi, acolo la Fidji va fi 12 de noaptea viitoare.
Deci la ce ceas vine Z?? end-ul?
C?? dac?? vine la noi la noapte, în Honolulu va fi ieri, deci atunci Maiasii au gresit c?? vine în 21, pentru unii, iar pentru altii nu. Cu ce-s mai prejos ??ia din Honolulu s?? le vin?? Z?? end mai repede, sau de ce la Fidji s?? le vin?? mai târziu dac?? ne raport?? ma noi (România).

Deci când vine Z?? End-ul c?? io trebe s?? beu, da nu pre mult c?? mâine am program românesc de baz?? (Shopping) ?i trebe s?? fiu Fresh!

Rogu-v?? s?? m?? dumiri?i ?i pe mine...
 
Pai ti-am raspuns eu, ca patesti ca in Ocolul pamintului in 80 de zile.

Degeaba intrebi di Fiji.

Nu cumva mai demult pamintul era o masa care statea pe o broasca testoasa care statea pe un elefant care statea pe ....?

Adica daca maiasii astia aveau o lume a lor, si calendarul e doar pentru ei? si sfirsitul lor a si fost. A fost deja 21-12-2012 la maiasi si le-a venit sfirsitul. noi ce mai asteptam?avem alt calendar, alta brinza-n alta traista.
 
lasa prostiile LDH, trimite diplomele, ca acu' vine ????Âž?Â??Â???â? -u ????Â¸??â??-ului
 
Bancul serii de ajun...

Sfarsitul lumii vine si in Romania: se uita in dreapta, se uita in stanga.
-Cred ca am mai fost pe aici!
Si a plecat mai departe.
 
M-am uitat mai atent la sfirsitul lumii.
Nu e tirziu sa vina mai e din ziua de azi.

dar scrisul ala maias e format din diverse figurine, seamana cu biscuitii ZOO, un ursulet, o caprioara, un crocodilas, un iepuraas.

E clar pentru mine, e ca cum ai da in ghioc, cum zîc alea prin gari: hai sa ti ghicesc sa ti dau in bobi.

Adica cum sa descifrezi sfirsitul lumii intr+un ALFABET, auzi alfabet cu animale.

M-am razgindit.
 
Mai sunt ore bune din "D Day"....adic?? "Zâua a mai nasoal??"......?i m-a cuprinssss....lini?tea......pentru c?? lini?te e ?i p-afar??, unde ninge frumos ?i lini?tit, ca-n "pozele de Cr??ciun".......Dac?? asta e "lini?tea sfâr?itului", atunci a?tept s?? vin?? înserarea, s?? pun la fiert un vin ?i cu cana aburind?? în mân??, voi privi pe fereastr?? la om??tul proasp??t a?ezat ?i-n "lini?tea deplin??, cariu-n grind??-l voi auzi rozând"....cum spunea poetul...............A?tept,a?tept......urm??torul 21 decembrie......din ziua asta începe s?? "creasc?? ziua"........
 
Salut... Tocmai a fost Sfarsitul Lumii, au anuntat Microsoft si CNN, impreuna cu AOL... din pacate din cauza crizei nu au mai avut bani de efecte speciale, iar Romania este oricum cu cateva sute de ani in urma...

Act ratat
 
??Ë?-am beut de poman??...
Nu m?? mai ieu dup?? maia?i.
Amu a?tept s?? v??z ce mai zâc ?i al?ii când mai vine un Z?? End.

Amu trebe s?? m?? duc s??-mi platesc datoriile la b??nci. :(