Concurs AF Concurs Amintiri Feroviare

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Bogdan, sa ?tii idea ta nu e prea departe de ce am eu de gând. Un LDH va trage o garnitura de TE-uri Ploie?ti-Târgovi?te. Deci aproape de Pietrosita
Am LDH-ul, am TE-ul acum am ?i gara... Caut Desiro, dar nu g?sesc de nicio forma...
Nu mai vad nimic de la organizator... Eu vreau sa mul?umesc ca m-a f?cut sa fac în 2 luni ceva ce nu am reu?it în 2-3 ani! Ceea ce este wow
 
Buna seara din nou,

Ar cam fi timpul sa premiem si castigatorii nostri dar as mai avea nevoie de o informatie:

vagonul postal realizat de userul lucian29 are si compartimente pentru pasageri? Adica il putem incadra la premiul II?


Adrian
 
Ultima editare:
Buna seara din nou,

Ar cam fi timpul sa premiem si castigatorii nostri dar as mai avea nevoie de o informatie:

vagonul postal realizat de userul lucian29 are si compartimente pentru pasageri? Adica il putem incadra la premiul II?


Adrian
Îmi permit sa r?spund eu... Lucian nu cred ca poate r?spunde. Vagonul de marfa e de marfa, vagonul po?tal se încadreaz? deobivei la pasageri prin simplu fapt ca f?ceau parte din garnituri personale, dar trenurile nu erau numite mixte. ?tiu ca Lucian a participat cu 2 vagoane. Din câte ?tiu, acum sunt pe telefon ?i e mai greu cu navigarea... Sa ma scuze Lucian dac? am r?spuns în locul lui nepotrivit. Poate al?i colegi vad altfel?
 
  • Like
Reac?ii: ICRA
Bun, pana la urma lucrurile r?mân asa?
Felicit?ri tuturor, asta e, alta data probabil ca e bine sa anun??m concursul ?i pe mediile sociale ca s? fie mai mul?i... Întrebare pentru organizator... Pot publica lucrarea mea? Ca regulamentul spunea ca nu avem voie...
 
  • Like
Reac?ii: Laur_N_Balaur
Las? mai lucrarea aici, e exclusivitate ?i gata, asta a fost una din condi?ii. Dai link-ul de pe forum ?i este suficient.
 
Scuze, poate am ratat pe undeva comunicarea, dar pana la urma cine sunt premiantii si la ce categorii?
Oamenii merita felicitari in clar, in opinia mea, pentru ce-au creat in perioada asta.

Daca s-a anuntat pe undeva rezultatul final, atunci - cu scuzele aferente pt omisiune - va rog sa ma indrumati intr-acolo :)

Multumesc.
 
SSL: “Premian?ii” sunt Lucian la categoria vagoane, Bogdan la cl?diri ?i eu la locomotive. Dar înc? nu am fost premia?i cu nimic....
Pe mine personal m-a ajutat concursul s? construiesc cele dou? LDH-uri, care a?teapteau de vreo doi ani sa le fac (de când am primit carcasele) dar tot le-am pus deoparte in favoarea altor proiecte
 
Suntem cei care am terminat, pana la urma nu ne-a premiat nimeni ;-) Ba da...scuze... eu , pe mine, exact ca si tine, dar gara asta asteppta de -cred- 2 ani spre trei. Planul de linii este facut, dar nelipit. Astept concursul cu cele mai bine prinse linii de gara... participand, chiar singur, poate ma indur sa o fac, e pacat de ea... ;-)
 
SSL: “Premian?ii” sunt Lucian la categoria vagoane, Bogdan la cl?diri ?i eu la locomotive. Dar înc? nu am fost premia?i cu nimic....
Pe mine personal m-a ajutat concursul s? construiesc cele dou? LDH-uri, care a?teapteau de vreo doi ani sa le fac (de când am primit carcasele) dar tot le-am pus deoparte in favoarea altor proiecte


Nu a?tept?m un anun? oficial?
 
Buna seara din nou,

Din pacate timpul nu este indestulator si va scriu din nou cu intarziere.

Asadar sa nu o mai lungim si sa trecem la treaba:

Premiul I
-o locomotiva electrica marca Amintiri Feroviare art 10011 (no digital) :)
Se poate castiga aceasta locomotiva daca reusesti sa construiesti orice material rulant motorizat ( locomotiva, automotor, drezina, tramvai etc.)

Se acorda userului Laur_N_Balaur pentru locomotiva LDH 1250, lucrare prezentata in acest topic:


Premiul II
-pachet doua vagoane cuseta marca Amintiri Feroviare art. 20070 varianta rosie, art. 20071 varianta albastra/gri, in speranta ca productia deja afectata de aceasta epidemie nu va intarzia prea mult.
Se poate castiga acest pachet daca reusesti sa construiesti orice vagon de calatori.


Dupa consultari cu colegul de forum Gam3 am ajuns la concluzia ca lucrarea userului lucian29 cu vagonul de posta nu poate intra la categoria sus mentionata.
In concluzie la aceasta categorie nu avem nici un castigator.

Premiul III
-un set de vagoane Sgns transport containere marca Amintiri Feroviare art.35011.
Se poate castiga acest set daca reusesti sa construiesti orice vagon de marfa.

Se acorda userului lucian29 pentru lucrarea prezentata la acest topic:


Premiul special
"Cea mai reusita cladire CFR realizata in aceasta perioada va fi premiata cu setul Sachsen Modelle 14009 Balkan Express"
oferit de Lucian402
se acorda userului bogdanra pentru lucrarea Cladirea Garii Petrosita TT, lucrare prezentata la topicul:


Pentru detalii privind intrarea in posesie a premiilor rog castigatorii sa ma contacteze in privat sau la [email protected]

Felicitari castigatorilor si nu in ultimul rand tuturor participantilor pentru efortul depus.

@cosmin78 Am urmarit cu interes lucrarea si o voi urmari in continuare. Te felicit pentru indemanarea cu care lucrezi si de asemeni pentru acuratete informatiilor folosite la elaborarea proiectului tau. Asteptam si finalizarea :)


O seara buna tuturor
 
Mul?umesc pentru aprecieri ?i felicit "câ?tig?torii". P?cat ca nu a?i reu?it incadrarea postalului la o anumit? categorie, vagonul este unic la 1:87, nu cunosc alt model.
 
Felicitari castigatorilor.
Imi pare rau ca ca nu a fost gata la timp locomotiva 1A1 a lui "cosmin78" ,daca ar fi fost gata la timp era de departe cea mai buna lucrare .
 
  • Like
Reac?ii: cosmin78 ?i SSL
Salutare! Intai multumesc organizatorilor, parintilor, etc ... Mi-as fi dorit sa pierd, dar sa fie mai multi concurenti. Pentru mine a fost un imbold, as vota pentru reluarea acestor concursuri (prin 2014-2015 erau), chiar daca premii mai mici... Chiar si simbolice, dar lumea modelistica are mult de dat in materie de lucrari...
Urmaresc si eu cu interes subiectele, Cosmin m-a inspirat mereu, lucrarea lui tinde sa fie nava amiral a anului 2020. Mai departe om vedea. Pentru mine acest concurs va insemna si intoarcerea de la FB la forumuri!

Participantii si organizatorii sunt invitati la o bere post pandemie cat de repede, poate spre decembrie?
 
Desemnarea castigatorilor se va face prin vot intr-un topic pe forum unde vor putea vota toti membrii forumului.

@AmintiriFeroviare, serios, asta când s-au întâmplat?
To?i membrii forumului ' în sus ?i-n jos' de lucrarea lui Cosmin. Se poate m?car un premiu special ?inând cont c? "membrii" i-au votat lucrarea lui Cosmin?
 
  • Like
Reac?ii: bogdanra
Pai votul nu cred ca isi mai avea rostul, pentru ca a fost cate un candidat cu lucrarea terminata la fiecare sectiune si votam ca in comunism ,un partid, un conducator un castigator.
Dar asa ca sa ma exprim, votul meu se ducea clar catre Cosmin78.
 
@GFN teoretic vorbind au fost dou? lucr?ri la categoria locomotive, deci trebuia s? vot?m. Plus c? pe 25 a fost postat? o imagine cu o locomotiv? care printat? de jum?tate construit?, iar concursul a început pe 24...