Diorama Urbana scara N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mrpuf

Active Member
Trenulist
2 Martie 2016
221
397
Timisoara, Arad, Hunedoara
Buna ziua,

Astazi doresc sa va prezint una dintre dioramele mele, singura finalizata pana acum : nu respecta nici un standard, dar este pe placut sufletului meu.
Modelismul feroviar l-am imbratisat cu mare drag cand am cumparat un tramvai Roco intr-un decembrie inzapezit dintr-un proaspat deschis magazin aradean. De atunci, mereu am dorit sa construiesc o mini-diorama urbana.
Planul a fost simplu: colectia de tramvaie la N necesita un "cadre de desfasurare" , asa ca am ales sa construiesc ceva cat mai simplu (ceva ce sa pot duce si la bun sfarsit): un "pizza-layout" .
Primele au fost cladirile, micuta biserica "Sfanta Maria" si o cladire de apartamente, able iluminate. Corespunzator obsesiei mele, macar una trebuia sa abia si interior- am ales jumatate de etaj al cladirii de apartamente- cu camere, usi, mobilier.
Sinele sunt de la Tomix.
Catenara, poate putin prea inalta, este facuta de mine din profile de sina la scara Z.
Materialul rulant, ce il voi prezenta separat, este de la Kato (Duewag T2 Verbandswagen II) si Arnold (Duewag ZGT6 si MBCL).
Pana imi dau seama cum uploadez fotografii in galerie, va daruiesc 2 filmulete.

[img=[MEDIA=youtube]Jp9OiGt3Wdw[/MEDIA]