Incercare Placa Turnanta

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
lucreaza si tu pe ax....fiecare intrare are un ax central,linia la fel.adica le centrezi si nu le mai gresesti....ca la desen tehnic,fara axe nu se poate.
 
Nu am mai vazut acest profil de acoperis. Te insipiri din realitate sau este un proiect propriu ? Oricum ar fi grinzile arata belea . Sa le vedem vopsite insa ai grija ca odata vopsit lemnul de balsa nu prea se mai lipeste cu traditionalul aracet, asta in caz ca lipesti cu aracet :D .
 
Cu aerograful o sa obtii o calitate mai buna a vopsirii insa tine cont ca lemnul este mare absorbant de vopsea deci poti sa lucrezi linistit si cu pensula. Cu aerograful o sa faci un mare nor de vopsea care nu e deloc sanatos pentru plamani si pentru locul in care vopsesti. Tine cont ca la pensula e bine sa diluezi putin mai mult vopseaua poate 50-50 sau 40 vopsea 60 diluant. Aplici in doua trei straturi pentru acoperire uniforma si culoare puternica. In plus poate la pensula e placerea mai mare ca la aerograf.. zic si eu :roll: :D

Spor la treaba.
 
O sa tin seama de sfaturi
Am inceput " timid" :) asamblarea.
Pana acum a iesit asa

Am montat cele 3 module urmand ca dupa ce se mai usuca aracetul sa le imbin intre ele

Initial ma oprisem la 6 module dar dar............popoul baiatului meu este mai puternic decat cateva lemne de balsa lipite intre ele :))
Se lucreaza frumos balsa dar la capitolul rezistenta ........
 
Am mai lucrat la module
Ce a iesit pana acum

Ce rau imi pare ca am o panarama de aparat.....

Nu tin sa intru in detalii dar vad ca pe parcurs tot imi vin idei :))
Baza stalpilor de sustinere ....un chin


Mai am un modul dupa care ma apuc sa tai gurile de vizitare.
 
Nu uita sa tai partile interioare ale traverselor liniilor ce vor stain remiza, peste canalele de vizitare. Cred ca prin pod mobil te referi la pod rulant; daca da, in remizele circulare nu se potriveste podul rulant deoarece are spatiul de lucru limitat. Totusi, daca vrei neaparat agregat de ridicare, poti sa faci un troliu pe roti/sine, cu un scripete atarnat de plafon.