Locomotiva diesel ND2 0251, China Rail

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

CyberDude

Active Member
Trenulist
11 Martie 2017
70
37
LOCATION
Oradea
Modelul locomotivei ND20251 produs de Changming face parte din gama de modele hiperdetaliate destinate colectionarilor avansati. Fiecare locomotiva este motorizata si prevazuta cu interfata digitala MTC21, ventilator functional. Locomotivele sunt echipate cu iluminare in cabina, bord hiperdetaliat, iluminare boghiuri, iluminare numere, cuple specifice "Kadee". Raza minima 480 mm. Locomotivele ND2 si ND3 - Changming sunt pana acum cele mai detaliate modele al unei locomotive fabricata in Romania.


ND20251.webp

ND20251A.jpg

ND20251B.jpg

ND20251C.jpg

ND20251D.jpg


Acum disponibil de la HGD: https://www.hgd.ro/ND20251.html
 
Ne pregatesti si un proiect de sunet? :)
Mi s-a transmis ca nu sunt decodoare cu sunet MTC21 pe stoc dar m-ar interesa sa o am in DCC.
 
Da, am sampleurile originale, dar momentan stau foarte prost cu timpul, sper ca rezolv anu asta. Direct din fabrica vin cu proiectu de sunet de 060DA de pe site ESU. Vreau sa fac ceva cu adevarat inovativ, timpi de raspuns al motorului diesel corelat cu maneta sa fie extrem de mici si in acelasi timp sa fie corelat si cu generatoru de fum, iar chestia asta imi ia timp, ceea ce nu prea am :(
 
Nu mai conteaza bachmann din moment ce, cei de la charming au scos nd2 ultradetaliat
 
Eeee, inca merge pentru cine nu are 470 euro sa dea pe Changming. Eu probabil o sa iau una, asta chiar o sa ramana originala. Celelalte doua le-am facut culori CFR cum am vrut. Daca aparea asta, luam una, ma linisteam. Acu e tarziu, deja am 2 si poftesc la asta. Boala grea, fara leac.
 
Ultima editare:
Am gasit si pe Taobao dar site-ul e in general dedicat doar localnicilor chinezi, livrarile in alte tari sunt limitate.
Am plasat o comanda printr-un broker/forwarder, va anunt cum merge.
 
Apropo, cei de la Charming s-au cam "destrabalat" si au produs nu mai putin de 23 de inmatriculari ale ND2-ului... se pare ca suntem un pic "late to the party" pt ca majoritatea nu mai sunt disponibile. Probabil o sa apara incet incet pe ebay la "alte" preturi.
 
Pokemonul din HK are pret bun, decodor+fum. Nu stiu daca este loksound sau bazaconia de decodor a lor china. Eu am luat ieri una, da s-au porcait si pe E-bay, iau taxe.
 
De unde am luat eu pare a fi un ESU.

Deocamdata varianta DCC sound + smoke a fost 1900 CNY. Mai urmeaza transportul din China, taxele vamale si TVA-ul...
 
O s-o primesc pe adressa de state, platesc doar taxele e-bay, ca de, au pus, si posta, care e mult mai putin. Cand vad factura, trag linia. Da sigur ies mult mai ieftin. O sa-i scriu alt proiect undeva, ala de la ESU pt DA e o gluma buna, da veche. Probabil o sa primeasca un spkr I phone 4, ca si restul de le am. Bass reflex, suna mult mai bine decat orice incinta clasica, am testat. Da sa vad intai, poate loco perfecta si incinta este perfecta. Teste.