Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Horia_Radulescu a spus:
Mda.

Modelul real facuse la jumatatea anilor 1980 o gramada de oameni care nu-si puteau permite Dacia, Oltcit sau macara Trabant fericiti ca aveau in fine masina.
E usor s-o privim acum, cand ne taram fundurile prin cele mai "destepte" creeatii pe patru roti, ca pe o mizerie. Pe atunci era doar o masina, insa si pentru care trebuia sa te inscrii pe listele de asteptare.

Asa ca iti intorc invitatia de a-ti controla pe viitor postarile. Mai multa retinere, mai multa politete si mai mult respect pentru colegii de forum nu ti-ar strica, pentru ca altfel ai putea sa primesti o pauza de gandire fortata. Multumesc pentru intelegere.

Horia, hai sa fim seriosi, exista o diferenta mare intre ce si-au propus sa realizeze si ce a iesit. IDEEA a fost cea care a facut oamenii sa viseze, REALITATEA a fost cea care a pus punct fabricarii acestui vehicul extrem de prost realizat, repet NU proiectat (caroseria de fibra si blocul motor de Al erau de mare perspectiva in acele vremuri). Realizarea a fost, indiferent daca iti plimbi fizicul pe bicicleta sau pe 4 roti mai mult sau mai putin motorizate, cea care m-a facut sa sustin oricand cu argumente suplimentare esecul acestui vehicul. Respect fata de ceilalti colegi am fara dubii si postarile anterioare sper sa ateste acest lucru. Consider ca exprimarea mea a fost incompleta de aceea prefer sa nu comentez mai departe reactiile nascute dintr-o interpretare, astfel, gresita. Multumesc si eu mai ales pentru intelegere.
 
Se pare c?? trebuia s?? citesc evident în....stele...c?? e vorba de modelul real....model care la vremea lui am avut ocazia s??-l încerc...?i nu era chiar o mizerie...a fost ceva ce s-a vrut a fi "Tico-ul" sau "Matiz-ul" sau "Smart-ul" de mult mai târziu sau ?i mai edificatior, acea ma?inu??? din ziua de azi cu motor de 50 cmc (scuter sau umbrel?? pe ro?i)...era o "încercare" a anilor 80 ai secolului trecut, gândit?? în condi?iile ?i restric?iile de atunci....un obiect pentru care "industria orizontal??" a vremii începuse s?? produc?? componentele! Apreciez ceea ce face fiecare aici pe forum, apreciez ideile ?i experien?a fiec??ruia!
???ži cu asta încheiem orice controvers??. Cu respect, tuturor.
 
@brcosminp:
Consider ca exprimarea mea a fost incompleta de aceea prefer sa nu comentez mai departe reactiile nascute dintr-o interpretare, astfel, gresita. Multumesc si eu mai ales pentru intelegere.

Reactiile au fost la un mesaj care continea doua cuvinte: "ce mizerie", unul scris de altfel intr-un mod gresit gramatical.
Modul tau arogant de a te exprima nu este scuzat de explicatiile ulterioare, cu atat mai mult cu cat esti o persoana care prin educatia primita este in stare sa se exprime corect si complet, asa cum ai facut-o ulterior. Daca ai fi facut-o din prima ai fi evitat de altfel explicatiile date dupa aceea colegilor OLECO si dimitrov.

Iti recomand inca o data sa dai dovada pe viitor de mai multa retinere in a exprima idei care ar putea fi intelese gresit aici, de mai putina aroganta si de mai mult respect, inclusiv pentru administratia forumului. Considera acest mesaj ca un avertisment.
 
@OLECO: hai sa trecem peste. Reactiile au fost cat se poate de normale, dupa un mesaj care parea simplu si clar si efectiv la adresa machetei. Insa brcosminp a dat explicatii dupa aceea si a fost avertizat pentru mesajul si comportamentul sau.

Puteti discuta cu placere mai departe despre calitatile modelului la scara sau a masinii reale, insa nu mai are rost sa insistam asupra greselii lui brcosminp.
 
brcosminp a spus:
OLECO a spus:
Aceasta mizerie va fi binevenita in colectia mea mizerabila. ;-)

Oleco, a ta colectie nu imi pare deloc mizerabila, chiar o urmaresc atent, aceasta masina va intra in colectia mea DeA, completa de altfel, la fel cum a intrat in istoria colectiva, poate ca am fost cam dur in exprimare insa asta am gandit despre modelul real cu care am fost contemporan(i)
Merci, dar nici eu nu consider mizerii machetele celor de la IST MODELS, desi unele chiar ar merita sa fie numite astfel (WARTBURG 312, TRABANT 601, FIAT POLSKI 126) deoarece sunt slab realizate.
Daca puneai cuvantul mizerie in ghilimele, te asigur ca nu se iveau discutiile. :-?
 
Horia_Radulescu a spus:
@OLECO: hai sa trecem peste. Reactiile au fost cat se poate de normale, dupa un mesaj care parea simplu si clar si efectiv la adresa machetei. Insa brcosminp a dat explicatii dupa aceea si a fost avertizat pentru mesajul si comportamentul sau.

Puteti discuta cu placere mai departe despre calitatile modelului la scara sau a masinii reale, insa nu mai are rost sa insistam asupra greselii lui brcosminp.
Stai linistit Horia, ca nu m-am suparat ci doar eram surprins de acel mesaj. Nu-mi place sa tin suparare si nici sa supar pe altii. :kiss:
 
Volkswagen Beetle 1300 LS

<t>Da, va apare Volkswagen Beetle 1300. 1300 LS... deci broasca cabrio ?!</t>
 
"Nr. 38 al Revistei "Masini de Legenda" a celor de la DeAGOSTINI
va veni insotita de o macheta - Barkas B1000." -umbla vorba.
Se poate confirma??? :?:
 
DA! Am vazut-o azi, e frumusica! Nu mi-am mai cumparat mai nimic din colectie, ultima a fost Dacia break. :eek:
 
Eu mi-am luat doua vitrine prin posta, au ajuns prin Ianuarie. Acestea sosesc kit. Una din cele doua are insa de doua ori acelasi perete lateral, deci va trebui s-o modific. Stiu ca puteam sa o returnez, dar mi-e groaza de cata "birocratie" o mai fi si in treaba asta. :-|