Scania R620 6x4 Highline scara 1:14 - TAMIYA

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
....si inca o veste buna.... toate piesele ce trebuiesc vopsite sunt la vopsitor "meserias".... nu am vrut sa ma mai complic si cu vopsitul, asa ca sper sa iasa ceva profesional....vom vedea!
 
Au sosit si rulmentii, asa ca m-am apucat de asamblarea cutiei de viteze si a diferentialelor.

Cateva poze.....




...si diferentialele.....
 
Binenteles ca nu am mai avut rabdare si am vrut sa vad cum arata sasiul cu rotile puse..... cam gol, nu!??



Puntea spate....


...si cred ca trebuie facuta si modificarea de care se vorbea vis-a-vis de virarea rotilor fata.


Urmeaza montarea cutiei de viteze, cupla + servo-ul aferent....
 
Mah, cand ne arati si noua niste drifturi!?
:D

Parerea mea este ca o sa arate senzational, merita toti bani!
 
robertanasa a spus:
Mah, cand ne arati si noua niste drifturi!?
:D

Parerea mea este ca o sa arate senzational, merita toti bani!

Cu camionul nu prea cred... insa astept un model tot teren....de la TRAXXAS si anume Traxxas Slash Pro 2WD Short-Course Truck.
Un model "WATERPROF" la scara 1:10 cu mototr electric.
Ma gandeam ca ma voi plictisi de "on road" am ales ceva "off road". Partea buna este ca vine gata de joaca (RTR) si nu mai trebuie sa asamblez nimic.....
 
Si acum, in sfarsit, cateva poze cu remorca.....

Asa arata pachetul in care se afla remorca... kit-ul pentru stopurile remorcii .... si o mica surpriza din partea celor de la www.rcmart.com un set de decaluri....


si acum ce se afla in cutie....


 
Nu am mai avut rabdare si m-am apucat de asamblarea remorcii.
Cateva poze din timpul asamblarii.... desi a fost mult mai usor... mi-a luat ceva timp.
Primul pas a fost instalarea suportului motorizat

 
... dupa care am continuat cu restul....







pozele intermediare asamblarii, din pacate le-am pierdut.... cardul a crapat... bine ca nu aveam si alte poze.
Binenteles ca m-am oprit la roti.... pentru ca rulmentii intarzie sa apara....
 
Urmeaza sa primesc de la "vopsitorie" restul pieselor pentru camion... Si aseara am vrut sa-i aud sunetul motorului diesel... ne mai avand rabdare am facut o proba.... in acest mod



si a functionat.....

Va urma...
 
robertanasa a spus:
Mah, cand ne arati si noua niste drifturi!?
:D

Parerea mea este ca o sa arate senzational, merita toti bani!

Ce ziceati de drifturi?

http://www.youtube.com/watch?v=ZkvkBF8qGSE

se poate si cu remorca
http://www.youtube.com/watch?v=6cgBl3_rY0E

mai era un meserias cu un r470 la un concurs, nu a schimbat nici cauciucurile si ii alerga pe baieti intr-un mare fel.

si unul la scara 1:1 (ce-i drept nu e scania)
http://www.youtube.com/watch?v=pKl5ixDUprs


Enjoy
 
Chiar nu mai am rabdare cu camionul ala. In cat timp este gata?
Pate pana atunci o sa achizitionez si eu unul :D
 
asalexx a spus:
Chiar nu mai am rabdare cu camionul ala. In cat timp este gata?
Pate pana atunci o sa achizitionez si eu unul :D

Salut,
Din pacate m-am impotmolit la vopsit.... deh, oameni ocupati cu altele... acum trebuie sa ma apuc de vopsit, insa timpul este marele dusman al modelistului.
Sper in curand sa revin cu vesti noi.
 
Nu stiu ce sa fac.
Acum sunt cam nedumirit. Mai ma gandesc.Cert este ca-mi place foarte mult.