060 - EA - NMJ

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
CatalinP a spus:
Salut prieteni,
Loviturile de marketing avantajeaza intotdeauna clientii. Pe mine ma deruteaza reactiile celor care nu se bucura de oferte si nu ii inteleg, ce nu le convine?
Daca Trenulete.RO venea cu modelul direct in vara, la pretul de 200EUR, ati fi carcotit ca de ce s-a lucrat pe ascuns, ca de ce nu ati stiut, etc, etc. Niciodata nu sunteti multumiti.
O locomotiva CFR produsa de NMJ la pretul de 150EUR este o ocazie.
manlif_2, cel putin pana in momentul in care scriu acest mesaj eu nu am vazut niciun model ci doar doua poze. Una proasta la ACME si una buna la NMJ. Nu incerca sa ma convingi ca ce super locomotiva a scos ACME pentru ca nu vei reusi. Si nu-mi mai scrie mp-uri ca degeaba le scrii.
Eu nu as compara niciodata ACME cu NMJ. Firma pe care tu o numesti "cu oarecare pedigree", NMJ-ul, este cotata mult mai bine in Europa decat firma ACME.
Dar iata ca pe un forum romanesc lucrurile astea se pun la indoiala.
Cum bine a spus mity: vina apartine celor creduli.




Catalin, ai dreptate intr-o parte, adica aia care nu conteaza. O singura afirmatie ai facut la modul just: NMJ nu se compara cu AF.Models.
Corect! nu poti compara 700!!! euro cu 175 euro. nicigalatziunuicacluju' :kiss:
De aceea azi, in sfanta zi de postfrauda electorala am decis:
Inceperea negocierilor privind executia modelului 060 DA cu urmatoarele firme: LEMACO, MICROMETAKIT , WEINERT si FULGUREX.
Precontractul ar decide calea si termenii de colaborare pentru o perioada de 6 luni, pretul final, etc.
Am fost intrebat daca vreau modelul fara dungi negre (deoarece Andreiul cochetase cu cele patru firme) pentru vanzarea patentului, multi dintre cei de pe forum stiu de ce (prieteni sau craciuni), sau doresc modelul cu dungi negre incadrand albul si costul se ridica in plaja de 1800-1980 Euro.

Bineinteles ca au intrebat si daca vreau cu balanganeala-n-pendula sau pe langa pendula si, partea cea mai dura: AVANSUL !!!

Asa ca daca mai sunt unii care cereau avans pentru shtifturi si shpanuri am decis sa fiu in trend cu lumea buna de pe Dorobanti si sa solicit avans, motivand ca sunt indreptatit sa fac acest lucru.
Astfel am convins firmele ca voi percepe un avans de 200% de la modelisti, urmand sa le trec prin fatza si o motivatie de timpuri grele: aveti 0,30 % discount daca virati la baiatu' instant.
Voi reveni cu poze, rog adminii sa ma lase inca un pic sa bat campii.

Strawberry fields.

Am fost asigurat ca la final va arata cam asa (oricum, mai bine decat superbul eshec Tillig) :

 
chickengeorge
, esti ca si rezolvat, baga te rog cardu-n zero de dragul avansului. :D

Dai un ban, dar stai pe ghimpi !
:|
 
Dom Profesor,
Ce sa inteleg,ca de banii aia primesc locomotiva din fotografie? :confused:
Pai nu?Nu asa e normal?
Sau sa ma adresez OPC -ului pentru inducere in eroare?
Si mai ceri si avans?
Cool frate ,mai stiu eu pe unii care au dat avans si au primit o ...o ce...?
Na ca am uitat:)
Probabil nu era important.
 
Sandy, sa te trec cu doua?
Locomotiva din fotografie e corecta, muuuuuuuuuuuuuuuuult mai corecta decat ratzuska Tillig.
Chiar stateam asa si ma intrebam: cum dracu scad in asa hal baremul de pretzuri cei de la NMJ, asa brusc si deodata. Io stiu ca aia e firma serioasa si nu se parlesc pentru bani marunti. Norvegienii chiar gandesc la rece, dat fiind ca stau mult mai la nord.
AAA !!! era sa uit! ar trebui sa anuntam insistent ca cei care vor sa-si limpezeasca retina cu modelul ACME nu trebuie sa plateasca taxa de 15 ron, ca la unii care este. :-?
 
obiwan a spus:
Chiar stateam asa si ma intrebam: cum dracu scad in asa hal baremul de pretzuri cei de la NMJ, asa brusc si deodata.

Pai simplu, sunt in degringolada de cand au aflat de la noi ca au presedinte si nu mai au rege si nu mai stiu ce sa ne faca sa nu ne supere, ca daca le organizam noi alegerile prezidentiale.........emigreaza toti :D
 
Salut prieteni,
obiwan, ai dreptate: "Norvegienii chiar gandesc la rece, dat fiind ca stau mult mai la nord." Si pentru ca nu au fost niciodata COMUNISTI!
Din pacate voi nu cunoasteti gama NMJ si de aici apar toate presupunerile voastre care sunt gresite. Dar presimt ca veti fi foarte incantati de model si ii veti curta pe cei de la Trenulete.RO ca sa il cumparati cu reducere.
Altfel sunteti simpatici :D
Salut mity, ce vrei sa-mi spui despre trenulete in mp? Poti sa spui aici, ca sa nu te superi asa cum s-a suparat manlif.
 
Catalin draga, merci pentru simpatie, dar nu vreau sa decad in postura de a numara oua la Trenuletze.ro. Mai bine sa vina ei cu creta, daca ma-ntzelegi.
Daca scoate NMJ loko la 150 euro, imi cumpar Trabant! Pe bune!
 
Cred ca ai inteles gresit.
Loco va fi 150EUR doar la Trenulete.RO
La NMJ pretul este 215EUR. Pretul insa este in coroane, trebuie sa imparti coroanele aproximativ la 10 si afli cati EUR reprezinta.
Vad ca asta este un subiect popular, gasim noi 2-3 martori pentru un pariu. Te bagi? Numai maine nu-i poimaine. Si iarna nu-i ca vara.
 
CatalinP a spus:
Salut prieteni,
obiwan, ai dreptate: "Norvegienii chiar gandesc la rece, dat fiind ca stau mult mai la nord." Si pentru ca nu au fost niciodata COMUNISTI!

Au fost refuzati, trebuia sa astepte 6 luni sa poata striga "Iliescu apare, soarele rasare " :D
 
Daca te referi la mine, eu doar ma distrez vazand cum se tin lungi discutii inutile despre modele care nu exista decat pe hartie( si asta virtuala).In momentul de fata cred ca e cam clara chestia: vrabia din mana sau cioara de pe gard.Acum depinde fiecare ce prefera ;).
 
aceleasi lungi discutii despre modele care deocamdata exista doar in stadiul de proiect.este o facatura ordinara(vorba lu badea). :D :D :lol: .
 
Nu trebuie neaparat sa fie Mihai Craciun deghizat, avem destule "fenomene" si la Galati, deci nu exclud nici o posibilitate.
Cat despre cioara de pe gard, merge si aia, depinde doar cate alice ai in pusca, da tre sa ai destul de multe daca vrei sa fii sigur, si dupaia te trezesti ca dai cat nu face.

Cat despre Nmj, la obiect acum, deja exista modelul cu plugul complet, ii baga alta schema lu aia, vi se explica savant ca nu conteaza ca e alt plug si alt bot, ca doar nu vreti sa se mai piarda 2 ani ca sa se elimine 2 faruri cum deja s-a intamplat la DA, ca doar astea sunt detalii absolut minore, nici un model nu e 100% perfect, important e doar unde tragi linia, cine critica chestii dastea e gica-contra si anti modelismul romanesc, si gata, problem solved. Chiar nu inteleg de ce sunteti atat de pesimisti.
Gam3 a spus: