Colectia brcosminp la H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Dupa cum puteti observa, in acest moment colectia mea este compusa din vagoane identice :D
 
Salutare, tu sau alti utilizatori ai forumului puteti vedea pozele incarcate pe Photobucket? Nu de alta, dar de ieri tot imi apar niste thumbnail-uri in care scrie "we`re doing a little work right now, your image will be back soon" :(
 
Set Liliput de vagoane transport cai MAV + KPEV detalii ok, barele de mana sunt destul de fine, prezenta obligatorie in colectia de ep. I, ca observatie personala - realizarea suportilor arcurilor osiei din mijloc este vizibil inferioara celor din laterale. Daca pozitia un pic mai joasa este de iertat avand in vedere ca osia este mobila, calitatea mai slaba este de neinteles. Pe de alta parte presupun ca daca le faceau mai subtiri si mai aproape de sasiu exista riscul sa se rupa.


 
Vagon deschis de transport cai prusac Fleischmann 490501.1 cu barele de deasupra lipsa - ce rol aveau acele bare ? de rigidizare a vagonului avand in vedere ca usile sunt pe mijloc si se deschid pana sus ?

 
Vagon de transport vin apartinand domeniului Castell (traditie viticola de mai bine de 800 ani) Trix 24312, k.bay, 3 axe, usi culisante, realizare excelenta, osia de mijloc reprodusa identic cu cele laterale insa observ lipsa sabotilor, oare cum era in realitate ?
 
Vagon Trix 23989 pentru transport Kleine-animale, usi culisante, realizare impecabila. Kleine-animale calatoreau pe 3 nivele sau clase, nu stiu care erau preferate de bietele animale gandindu-ma ca totusi nu calatoreau de placere...
 
Garnitura bavareza de persoane mostenita de la un coleg forumist - una din cele 2 garnituri de persoane ale epocii I alaturi de Balkanzug prezente in colectia mea.
Vorbesc de TRix 23016, 23017 si 23018, iaca:
 
Garnitura clasica bavareza Trix "old school", KKK doar cu K-ul din mijloc, insa frumoasa..

 
2 cisterne k.bay Trix din aceeasi epoca insa din generatii diferite ca an de productie
 
De cateva zile, sunt in cumpana: ce sa fac cu N-urile mele ?... pentru ca HO-ul imi da mari batai de cap :D :D . Acuma cu toate achizitiile astea pe care le pui tu aici imi dai alte batai de cap :( :(

O sa raman doar la partea cu admiratul ! :D felicitatiuni pentru toate.
 
Dragos, termina cu prostiile, si-asa suntem putini pe N!!! O sa revin cu postari si la celalalt topic pentru incurajare... Multam, meritul principal apartine celor de la Trix !
 
De la Marklin vagon transport colonial 46074 Dallmayr-kaffe, usa culisanta, realizare ok

 
Incarcatura de lemne este facuta de fabrica ?

Vagonul cu usa culisanta nu prea e fain fiindca scrie pe el Marklin....cred ca a fost ceva editie publicitara nu ?