Colectia brcosminp la H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
O prezenta mai veche in colectie, accente puternice de playtime insa am decis, ramane ! Trix 22853 KPEV T12, viitoare BR 74 - pt comparatie vedeti o pagina mai inainte BR 74 Roco.



 
Ramanem in ep. I insa in Bavaria cu o loco Fleischmann 4819 GtL 4/4 K.Bay viitoare BR 98.8, detalii OK, rulaj destul de zgomotos insa doar ca remarca pt ca va ramane in vitrina...



 
Merci insa stau destul de prost la capitolul tractiune ep. I, lista de achizitii are putine pozitii bifate... cum fondurile sunt limitate cred ca o sa mai tai din ea si-l astept pe mos craciun
 
Radem noi radem, insa am uitat ca pe vremea lui Mos Gerila ne tavaleam de noi de bucurie cand primeam un Zeuke, BTTB, Piko sau Schicht; eu unul mai pastrez inca acele "antichitati" si ma mai joc cu ele din cand in cand cu mare placere.

Cosmin, de ce e zgomotoasa aburoasa ta de FLM? Are motor tip ancora?
 
Faptul ca a fost membrul de partid nu-i stirbeste cu nimic meritul lui Mos Gerila :D Da, cred ca motorul e tip ancora - e scurt insa cu raza mare si baraie groaznic.
 
New entry, rulaj impecabil, detalii si accesorii din belsug, va prezint Roco 43286 Bayern BB II, serios, e de pastrat, daca nu va ramane in vitrina necesita iluminare si decodor, mrv stieee :), voila:







 
Sal
Ca alt posesor al acestei piese, pe langa lumini si decodor mai trebuie umblat si la incarcatura de carbuni ca .................. prea sunt de plastic:
http://i195.photobucket.com/albums/z96/b74mrv/LUCRARILE%20MELE/IMG_3027.jpg
 
Intr-adevar lucreaza destul de bine si la preturi decente, sunt de urmarit...

In continuare un set de vagoane de transport material norocos Brawa 2090





 
aaahhhhhhhhhh! ca de mult astept ziua in care o sa-mi puta si mie o garnitura cu cilindree ca a ta. Cacatoooare vagoane, sa calci in continut in fiecare dimineata! ;-)

PS totusi, pune langa ele un deo... :|