Colectia personala de machete la scara 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
descriere si prezentare:

Una din cele mai slabe machete din colectia "Masini de legenda", in ceea ce priveste calitatea executiei. Unele piese nu sunt finisate corespunzator.

Am cumparat macheta pentru a nu rupe sirul colectiei.







 
OLECO a spus:
Ce ai vrut sa arati cu aceste linkuri? 8)

eram curios cum arata dracia asta de fiat in comparatie cu o macheta de dimensiuni normale ca sa zic asa, aceasta macheta de la fiat fiind una dintrele cele mai mici din colectia oferita de DEA.
Ma gandeam ca este cineva pe forum atat de dragut incat sa imi ofere si mie o poza comparativa cu doua machete, una dintre ele fiind acest fiat.
Eu avand abonament imi vin cate 2 numere odata, prin urmare nu am fiat-ul.

:p
 
descriere si prezentare:

interior - intr-o singura culoare, dar bine redat. Oglinda retrovizoare nu este finisata corespunzator, dar este bine totusi ca exista.

exterior - vopsit in doua culori, semnalizatoarele din fata si blocurile optice din spate sunt din plastic si diferentiate pe culori, logo-ul si inscrisul "DACIA 500" sunt bine redate. Jantele arata destul de bine, oglida retrovizoare este fara "sticla" dar vopsita cu argintiu. Surprinde in mod placut faptul ca sunt evidentiate chederele, dar ca si aspect negativ, stergatorul de parbriz este turnat odata cu parbrizul si vopsit cu negru. Ar mai fi de mentionat ca "nenea chinezu'" cand a vopsit bandourile laterale cu argintiu, a dat putin si pe caroserie.

concluzie: Cea mai mica macheta dintre toate modelele DACIA, este bine redata, fara detalii scoase in evidenta; o macheta pe care o indragesc.