Diorama mea HO - zolaadi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Am mai adaugat la cabana de munte niste elemente noi, usa de garaj si fereastra, ramase de la un kit de gara, o antena tv si nite paleti.Concluziile le puteti trage voi :D

 
:D Arata deprimant pentru ca este inca in "constructie".Orice casa in constructie, pentru mine cel putin, arata deprimant. Mai trebuie lucrat ceva.Trebuie sa mai pun "sipci de lemn", "tigla", trebuie chituita, trebuie vopsita, mai trebuie un geam.Pozele arata doar pasii de transformare.O sa aiba alta fata.La sfarsit se va preta pentru "Minunea tehnicii automobilistice". Oricum, multumesc pentru pareri.Momentan am mai lucrat la paletii "de lemn".Tehnica a fost imbunatatita.

Spor la treaba!

 
Merci, dar cred ca trebuie sa mai lucrez la lungime.adik mai mare sa fie.as vrea sa iau un motostivuitor, dar pretul mi se pare cam piperat pentru dimensiunea lui(67 lei).
 
arata excelent, dar daca permiti o sugestie : caramizile daca te uiti atent nu sunt toate de aceiasi culoare ( mai ales cele vechi pline ) poti incerca sa colorezi cateva mai inchis la culoare.
 
d0ru_b a spus:
arata excelent, dar daca permiti o sugestie : caramizile daca te uiti atent nu sunt toate de aceiasi culoare ( mai ales cele vechi pline ) poti incerca sa colorezi cateva mai inchis la culoare.

:D Poate nu par de aceeasi culoare deoarece este un pic soare -credeam ca se observa(poza facuta pe balcon pe la 4) pe cateva "caramizi".Am vrut ca in poza cosul sa fie cat se poate de real,ceva de genul : o poza facuta dupaamiaza pe casa :D .Am decis sa fac in continuare si baza casei, tot din "caramida".Lucrarea a necesitat ceva timp, deoarece am lucrat exact ca un zidar (lipit "caramida cu caramida", chituit si vopsea.Ba chiar zidarii au caramizile deja lucrate(eu a trebui sa le si "fabric").Stiu ca exista si alte metode pentru confectionarea zidurilor de caramida, dar am ales modul asta deoarece imita mult mai bine realitatea.Este mult de munca, dar la sfarsit "isi face toti banii".
Multumesc pentru apreciere!
 
Am terminat ca sa zic asa si micul pomisor...dar "frunzele" sunt cam mici.



De asemenea am mai facut niste brazi:



 
Salutare tuturor! va prezint ultimul tip de pomisor realizat de mine!



Pareri?
 
Salutare,
ms pentru apreciere,
deocamdata experimentez un nou tip de fibra pentru copaci si mai trebuie sa-mi lucrez mana :D o sa fie mai relaxata treaba :D ideea e sa realizez cat pot de multe cu costuri reduse.pentru frunze de ex. folosesc condimente naturale.

Spor!
 
Pai deocamdata inca nu este gata spatiul unde va fi amplasata.intre timp mai adun elemente, mai construiesc pe langa.
 
Dupa umila-mi parere, acest ultim tip de pomisor arata excelent! Gandindu-ma sa incerc si eu asa ceva, in viitorul mai mult sau mai putin apropiat, ma gandeam sa incerc a atarna cu picaturi de superglue oarece bilute rosii (sau verzi, galbene) pe post de fructe.