Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
tot nu sunt lamurit cu numarul total de masini...care vor aparea,eu sunt abonat si imi spne k in coletul nr 15 primesc si vitrina pt expunerea masinilor deci asta inseamna k va fi ultimu colet primit...15 colete inseamna 30 de masini deci ar trebui sa am dreptate nu?? k unii spun ca vor fi 60 de masini..altii 100...voi ce ziceti???
 
Probabil ca e o necunoscuta totala. In final daca cei de la revista nu au vinzari probabil se vor opri.
Am vazut la destule chioscuri cel putin ultimile 3 numere ale revistei nevindute.
 
andrei_nsts a spus:
Probabil ca e o necunoscuta totala. In final daca cei de la revista nu au vinzari probabil se vor opri.
Am vazut la destule chioscuri cel putin ultimile 3 numere ale revistei nevindute.

Corect. Asta este politica firmei. Ii doare in brisca de abonamente.
O pasarica mi-a spus ca au in plan ARO 10.
 
Alex8625 a spus:
tot nu sunt lamurit cu numarul total de masini...care vor aparea,eu sunt abonat si imi spne k in coletul nr 15 primesc si vitrina pt expunerea masinilor deci asta inseamna k va fi ultimu colet primit...15 colete inseamna 30 de masini deci ar trebui sa am dreptate nu?? k unii spun ca vor fi 60 de masini..altii 100...voi ce ziceti???

Citeste aici si te rog sa folosesti cuvinte nu prescurtari .


http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9848&start=30
 
@Mauritius
mesajul tau nu duce nicaieri...si tin sa te anunt ca nu sunt singurul dupa acest site care foloseste prescurtarile ( nu este nici un fel de atac la persoana e doar parerea mea...)
 
Alex8625 a spus:
[...]nu sunt singurul dupa acest site care foloseste prescurtarile[...]

Corect ar fi sa scrii "de pe" :wink:

In ceea ce priveste prescurtarile, tine cont de faptul ca nu toti cei care activam pe acest forum facem partea din generatia "messenger", asa ca, unii dintre noi avem dificultati in a intelege ce scriu altii care folosesc prescurtarile.

Prin urmare, administratorii si moderatorii forumului (si nu numai) incearca sa creasca calitatea acestuia, inclusiv, prin eliminarea prescurtarilor din mesaje.
 
@felippe

esti adminintratorul site-ului? (VEZI CA AM FOLOSIT CRATIMA ) in ceea ce priveste partea cu generatia "Messenger" te inseli prietene, eu nu fac parte din generatia aia nu am vrut decat sa discut despre colectia deAgostini pentru ca am abonament si mi s-a parut interesant site-ul...dar se pare ca nu prea sti "sa atragi" noi membri iar observatiile tale nu cred ca isi au rostul. De ce nu iti vezi de treaba ta? Nu am folosit limbaj obscen chiar nu te inteleg..hai te-am salutat. Nu esti perfect tine minte asta uita-te cum ai scris:, "tine cont de faptul ca nu toti cei care activam pe acest forum facem partea din generatia."
 
@Alex8625 folosirea prescurtarilor pe acest forum, din cate stiu, nu este interzisa. Pana sa devina o regula, daca va deveni, e o recomandare, o rugaminte si ti-a fost adresata ca atare. Nimeni nu incearca sa o faca pe desteptul, toti gresim, diferenta o face insa felul in care alegem sa ne comportam si sa respectam reguli si/sau recomandari. In spiritul discutiilor din link-ul dat de Mauritius si al bunului simt, isi au rostul observatiile lui felippe.
 
Alex8625 a spus:
@felippe

esti adminintratorul site-ului?
Felippe este moderator pe acet forum.
Alex8625 a spus:
@felippe

dar se pare ca nu prea sti "sa atragi" noi membri iar observatiile tale nu cred ca isi au rostul...

Atata timp cat este moderator are tot dreptul sa faca observatii, sa stearga si sa editeze!
Neinteresant, nu avem nevoie de cantitate ci de calitate pe acest forum.


Poate nu ai citit regulamentul:
Florinn a spus:
Bine ai venit pe forumul pasionatilor de trenuri si trenulete !
Te rog citeste cele cateva reguli de baza ale acestui Forum.
...
7. Nu este permisa folosirea unui limbaj necivilizat, limbajului gen IRC, postarile monosilabice, postari cu iconite in exces, precum si postarea oricaror mesaje care contravin legilor in vigoare....
 
Idee pt incarcatura
http://fun.itbox.ro/imagini-amuzante/romanesti/dacia-papuc-la-lucru.html

Un frigider si ceva mobila in fata unei scari de bloc?
 
Da! Musai trebuie sa aiba o masina de spalat, un frigider, un corp de mobila si eventual un TV alb/negru... Bineinteles si nelipsitul "propetar" calare peste ele, care se muta in apartamentul nou, repartizat de la serviciu... Ce vremuri! Cum ar spune unii!!! :wink:

Eu strang masinile pentru a popula un viitor service auto ACR, in care am copilarit. Nu stiu cand voi avea timp si sper sa nu ma lase memoria, caci fotografii nu am. :razz:
 
Sa zicem un frigider intr-o cutie de carton maro si inca ceva ambalat tot intr-un carton maro.
Si neaparat o reclama cu inscriptia "Electronica" sau "Dioda". Merge si "Cooperativa Progres".

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=cooperativa+progresul&rlz=1R2GGLL_en&gs_sm=e&gs_upl=1100l5947l0l6625l21l12l0l7l7l0l225l1933l3.5.4l19l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1440&bih=726&wrapid=tlif132747811088510&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=YLUfT47RNYrt-gbr3fzDBAum=1&hl=ro&rlz=1R2GGLL_en&tbm=isch&sa=1&q=reclame+comuniste&oq=reclame+comuniste&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=28797l31775l0l32041l17l16l0l7l7l0l183l1135l3.6l9l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=b1750992a6276f7b&biw=1440&bih=726
 
cred c?? ar fi tare o dioram?? auto, cu ?osele,cu indicatoare,cu câteva case,pomi...dar la scara1/43..