Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Mie mi-ar placea o diorama intitulata "Parcarea din spatele blocului, anii '80", unde sa se regaseasca "nea Vasile" care migaleste mai tot timpul la carburatorul Daciei, mecanicul cartierului care schimba uleiul pe o rampa improvizata din cateva caramizi, soferul de duminica, care mai mult isi spala masina decat sa mearga cu ea... copii care bat mingea pe un teren de tenis desenat cu creta si chiar mosul blocului, deranjat de larma care se face, neaparat cu un fes pe cap... tanti X-ulescu, cu covorul persan pe batator... chestii traite de multi dintre noi, cu aroma de dinainte... ;-)
 
O da endo_ro diorama spus?? de tine ar fi cel mai interesant, acolo ai putea ?i schimba ma?inile...
Mai are cineva ceva idee de ce ma?ini vor fi ? va fi ?i VW Buburuza/Broscu?a cum era cunoscut?? pe la noi ? Adic?? VW Beatle ? Sau vor fi numai ma?ini din fost bloc comunist ? Chiar 100 de ma?ini ar trebui inclus?? ?i Buburuza.
 
Nu programeaza Oltcit-ul mai repede in Romania? In fond nu la noi s-au vandut cele mai multe exemplare? Este o masina reprezentativa pentru Romania nu pentru Polonia
 
Endo_ro a spus:
Lamborghini Countach 8)

Ehehe ti-ar place unde ar fi norocul asta :D Lamborghini Countach .

Moskwitsch 408 masina serioasa parca si vad tema :
masina incarcata cu saci si lazi de legume mergand la Piata Matache .

P.S. sa speram ca dau drumul la camioane sa circule ca altfel nu apare nimic .
 
Se pare ca a purtat

Al vostru cum e?
Eu m-am uitat 1 minut la la meu, in plin ger si cand am ajuns acasa am vazut ca are masca fata lipita stramb...
In fine, am rectificat.
 
Eu m-am uitat cu atentie si am ales din vreo 5 , nu avea mai multe .
Moskvich e fain la prima vedere se putea mult mai detaliat , manerele de la usi sunt cel mai prost reproduse si lampile de semnalizare fata .
 
O mini-diorama care mi-a mincat nervii (nu stiu de ce) mai tare ca toate de pina acum.



Ar mai fi fost de pus putina iarba in crapaturi daca ma uit acum. Se va rezolva ulterior.
 
Ar trebui s?? faci o dioram?? mai mare ?i acolo s?? pui toate ma?inile.
INCA NU AM LUAT MOSKWITSCH DAR AM OBSERVAT CA ARE NUMERE DE SATU MARE..EU AM MACHETA DE MULT,DIN COLECTIA DE AGOSTINI RUSIA..E LA FEL.
 
Sa zicem ca e o ipostaza preluata de la toti producatorii de automobile -autoturismul curat bec pus alaturi de ce va urma.