Module expozitie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,

da ii stiu, sunt de referinta, ceea ce face tipul asta e absolut extraordinar. Incarcam macar sa ne apropiem de el :)
 
Buna.
Si aici sint exemple dupa care imi vine sa-mi iau jucariile si sa plec : http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?t=18449,-baumbau.html :(
 
Revin cu traditionalul update de luni. Desi ca si timp am dedicat mai mult ca si de obicei, rezultatele nu sunt asa de vizibile. Asta pentru ca am facut copacei, si desi am avut 15 bucati facute , pusi de dioarama inca sunt departe de efectul de padure. Mai trebuie inca 10-20 de copacei pentru a face o padure deasa, frumoasa. Din nou poze la bulk cu evolutia lucrarii:



 
sandy a spus:
Sa fie aceasta vestea buna ca nu mai trebuie eu sa fac copacii pe viitor?:))))

E o munca pe care si un chinez batran cred ca o refuza :D Sa faci unul doi asa mai impozanti parca merge, sa faci o padure te omoara. Chiar ma gandeam ca am mare noroc ca e mic modulul, daca aveam o diorama mai mare era chiar demoralizant.
 
Dar a meritat efortul, arata excelent. M-as bucura daca si modulele mele macar s-ar apropia de acesta, dar macar am un model de inspiratie. Bravo! :aplauze:
 
Multumesc de aprecieri. Inca modulul, cum il am eu in cap, e departe de a fi finalizat. Intr-un viitor sper ca nu foarte indepartat am sa revin cu doua mari suprize.
 
Salutare,

in weekend desi am alocat tot atata timp ca si de obicei, nu mai este asa vizibil ce am facut. Si asta din cauza ca am facut 9 copacei, operatiune care a necesit foarte mult timp. Pusi pe diorama par putini. Mai am de facut inca 5-6 copaci mari pentru a indesa padurea, plus tufisuri la liziera:

 
Salut,
Arat?? foarte bine modulul, iar copacii sunt de dat de exemplu. Bravo!
Poate pui ceva f??cut de mâna omului ?i pe partea cu copacii.
 
Acum am avut ceva mai mult timp sa savurez imaginile.Peisajul mi se pare extrem de reusit, foarte realist, iar daca se mai pune si la pozat in aer liber, cu lumina naturala....

Spor in continuare! :)
 
cosmin78 a spus:
Peisajul mi se pare extrem de reusit, foarte realist, iar daca se mai pune si la pozat in aer liber, cu lumina naturala....

Spor in continuare! :)

Multumesc de aprecieri, la mine abia ieri s-au topit ultimele petice de zapada :) Astept sa inverzeasca pomi ca sa scot modulul la o sedinta foto exterioara.
misha a spus:
Salut,
Arat?? foarte bine modulul, iar copacii sunt de dat de exemplu. Bravo!
Poate pui ceva f??cut de mâna omului ?i pe partea cu copacii.

Modulul fiind de expo, cu partea din fata spre public, nu vreau sa incarc foarte mult partea din spate, vreau o padure deasa pe post de fundal. Dar daca ai ceva sugestii, eu sunt deschis la orice propunere:) Eventual as putea pune acel post de observatie pentru padurari la liziera padurii.
 
Salut,
Zic s?? pui un drumeag ca cel de pe partea opus??, dar cu iarb?? mai mare adic?? mai necirculat care eventual s?? intre în p??dure, cu o barier?? ruginit?? din 2-3 sârme ?i cantonul p??durarului mai mult sau mai pu?in ruinat... cam a?a, o urm?? fin?? a omului.
 
Ultimul update mai "plictisitor". Am terminat in weekend in sfarsit, partea de copaci (sper sa iau o pauza ca ii visez noaptea...). Poze facute la repezeala cu mobilul:



Sunt multumit de "densitatea" copacilor, mai ales ca in realitate arata mai bine ca si in poze. Mai urmeaza si mici tufisuri la liziera padurii si pe langa linie. Pentru ca unii copaci au fost mai impunatori, mi-a fost "mila" sa ii pun in padure de "umplutura" asa ca unul mai frumos l-am pus langa carare.
 
misha a spus:
Salut,
Zic s?? pui un drumeag ca cel de pe partea opus??, dar cu iarb?? mai mare adic?? mai necirculat care eventual s?? intre în p??dure, cu o barier?? ruginit?? din 2-3 sârme ?i cantonul p??durarului mai mult sau mai pu?in ruinat... cam a?a, o urm?? fin?? a omului.

Cu drumul e mai greu in momentul acesta, pentru ca intr-o ordine corecta a lucrarilor drumul se face la inceput. Dar la canton m-am gandit si eu, mai exact la un post de observatie. Acuma ca am terminat cu munca copacilor extrem de consumatoare de timp, urmeaza sa ma ocup de aceste detalii.