Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
salut,
scuze ca te bazai si eu dar am descoperit o buba la sectiunea de "Download":

&183; Jocuri
Warning: mktime() expects parameter 3 to be long, string given in /home/lokomoto/public_html/forum/modules/Downloads/index.php on line 1076
 
mpursu a spus:
Faza cu "Nu exista mesaje in acest subiect" se acutizeaza. Deja este afectat si subiectul meu :p, iar in subiectul cu intalnirile bucurestenilor mesajele cele mai recente se afla nu in penultima pagina afisata, ci in ante-penultima :confused:

S-a remediat

cel putin pana descoperim problema in alta parte,

de aceea va rog sa semnalati orice neregula in generarea paginilor / mesajelor.
 
Poate ca odata ai selectat un astfel de mesaj de raspuns si, din greseala, ai apasat pe "SPAM" in loc de "DELETE", ceea ce a determinat programul de e-mail sa interpreteze ca spam toate mesajele de atentionare ale forumului. Daca este asa, atunci intra in directorul SPAM, selecteaza unul din mesajele forumului si apasa pe "NOT SPAM". Astfel programul de e-mail isi "schimba opinia" despre aceste mesaje si le aduce normal in INBOX. Succes!
 
Salut,
primesc mailuri prin care sunt notificat de mesaje private, dar nu le vad.
Cred ca este o pb.

Mi-a mai spus cineva despre o situatie similara.
Stie cineva ceva?

mersi
 
De curand mi-am instalat browserul Mozilla Firefox 3.0.5 si-mi place cum functioneaza. Totusi, apare o foarte mica problema atunci cand ma "plimb" pe forum. Anume, intru, ma autentific si fac click pe "Vizualizare mesaje primite de la ultima vizita". Astfel intru pe pagina respectiva, unde vad mesajele noi ilustrate cu orange. Fac click pe trimiterea spre cel mai recent mesaj dintr-un subiect, ajung la el si il citesc. Apoi, natural, fac click pe butonul "Mergi cu o pagina inapoi" si ajung din nou la pagina cu mesajele noi. Surpriza! Mesajul pe care tocmai l-am accesat este tot orange, adica "necitit"! Daca fac click pe butonul "Reincarca pagina curenta", atunci mesajul accesat devine gri, adica "citit". Aceasta comportare nu era prezenta in Internet Explorer 8, respectiv dupa citirea mesajului respectiv si revenirea in pagina cu mesaje noi, mesajul citit era automat afisat gri.
Ma cam deranjeaza faptul ca actualizarea culorii mesajelor nu se mai face automat, ci doar la apasarea butonului de reimprospatare. Ce ziceti, de unde provine aceasta comportare si cum se poate remedia?
 
Mie mi se pare un comportament firesc: butonul "back" inseamna revino la pagina anterioara (asa cum era ea) nicidecum reincarca pagina anterioara...
Daca IE8 se comporta altfel este treaba lu' micro$oft; oricum cred ca tine de browser nu de setarile forumului...
 
Firefox are Â?i el func?žionalit??ži legate de sesiuni. Prin extensiile Save Session, sau Session Manager.

??n mod implicit Firefox citeÂ?te o pagin? din memoria tampon (cache) pân? pagina respectiv? expir?. Pentru c? serverul poate s? indice c? o pagin? este valid? mai mult timp decât este în mod real, pot ap?rea situa?žii de natura celei descrise. Acest mod de func?žionare se poate schimba, deÂ?i poate nu este recomandat. S-ar putea s? da?ži de situa?žii în care se doreÂ?te înc?rcarea paginii din cache...

Pentru a face ca Firefox s? se comporte ca IE8 trebuie s? umbla?ži la set?rile avansate. Asta se face prin accesarea adresei "about:config" (în bara de adrese, în loc de "http://forum/lokomotiv.ro/..." se introduce "about:config"). Trebuie modificat? valoarea set?rii "browser.cache.check_doc_frequency". ??n mod implicit este 3. Pentru ca paginile s? fie recitite de pe server de fiecare dat?, valoarea trebuie schimbat? în 1. Pute?ži citi mai multe despre valori valide pe pagina mozillaZine.

Ca o alternativ? se poate dezactiva cu totul memoria tampon din set?ri: avansat -> retea -> memorie tampon. Nu Â?tiu dac? am nimerit denumirile, nu am Firefox nici în RO nici în EN...
Aten?žie acest lucru va determina o înc?rcare mult mai lent? a paginilor accesate în mod repetat, pentru c? imaginile, care sunt de obicei salvate în memoria tampon, vor fi re-copiate de pe server la fiecare vizualizare.