Regionala CFP

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
vagon pentru materiale pulverulente(in particular-carbune praf),DB epoca V,Roco

 
vagon cereale,SNCF epoca V,Jouef.modelul ruleaza execrabil din cauza lagarelor prost concepute si al
pivotilor boghiurilor,avand un balans asemanator cu cel al DA-ului.l-am luat pentru o viitoare CFRizare...


 
buna cosmine,

un exemplu de "ceferizare" (Uagps CFR Marfa din Uagpps UIC) pe o baza echivalenta in N stii unde sa gasesti!

din cate stiu, modelul Jouef este de fapt un Rivarossi, si intr-adevar ruleaza prost, insa cum are boghiuri standard Y25 se pot sigur adapta unele mai bune Trix, Piko, Roco, s.a.m.d. pe el... ;)
 
Horia_Radulescu a spus:
...un exemplu de "ceferizare" (Uagps CFR Marfa din Uagpps UIC) pe o baza echivalenta in N stii unde sa gasesti!...

...si o gramada de alte vagoane, nu numai Uagpps-ul :wink:

boghiurile sunt pe lista neagra,insa in ultimul timp Roco lasa de dorit la livrarea pieselor de schimb.pana la urma gasesc undeva boghiuri
sanatoase.

cortexedge,

multumesc,pozele sunt facute de un amator(eu)cu un aparat semiprofesional :p
 
vagon dublu port-containere,DB epoca V,Roco.sasiul este in intregime din metal

 
multam...cred ca este unul din putinele reusite.de altfel vagonul in sine imi place mult.
 
buna,

ai putea incerca o ceferizare, CFR Marfa are cateva, cu gabarit si desen identic insa cu mici diferente la nivelul peretilor laterali (tabla "segmentata" cu 3 cute, pe care eu la modelul meu pe N le-am ignorat cu nerusinare) :D