Regionala CFP

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
am studiat cazul si eu am sa le ignor cu si mai multa nerusinare :p ,pana la aparitia unei solutii mai bune gen gravura laser sau matrita si cop??­??­??´in rasina
 
si ca sa termin cu vagoanele de marfa,mai pun o transa de vagoane ...rosii,de pe vremea cand aveam si eu un fix cu DB CARGO :p...care mi-a trecut repede

vagon port-containere,(in care se poate incarca semiremorca unui camion TIR),DB epoca V,Roco

 
vagon carbuni,DB epoca V,Fleischmann.vagonul poate fi descarcat automat datorita peretilor laterali(partea inferioara) mobili.

 
alt vagon cu prelata,Rils,DB epoca V,Roco...merge CFRizat,are prelata "corecta",insa capetele nu prea seamana...

 
si cele 2 vagoane din startset,care sunt "vagoanele cobai" ale regionalei :p
pe vagonul acoperit scrie "Netz Noftalltechnik"....Horia,ceva detalii?

 
nu m-am uitat mult in urma dar sper ca ii pui o loko rosie, DB Cargo. ;-)
 
iar ca sa fac o garnitura rosie corecta cat de cat,as avea urmatoarele optiuni

asa



sau asa
 
Salut! Respectand cat de cat realitatea nu este nevoie sa te chinui sa compui o garnitura de marfa exclusiv din vagoane cu inscriptia DB Cargo. Nici pe vremea cand divizia de marfuri a DB avea denumirea de DB Cargo nu gaseai garnituri formate numai din vagoane cu logo DB Cargo. Doar daca nu vrei sa faci o garnitura asortata la culoare :-|
 
ionut,ai dreptate.cand rulez trenurile,in garniturile de marfa sunt amestecate cele Cargo cu restul...iar ca sa imi fie mai usor la fotografiat am reunit toate vagoanele rosii,ceea ce a dus inevitabil o garnitura rosie :p
 
dupa cele de marfa,urmeaza vagoanele de calatori....si am sa incep cu niste vagoane bavareze simpatice foc.in catalogul Roco figureaza ca fiind epoca IIIb,circuland pana pe la sfarsitul anilor ??´50

 
din pacate am decat 2,aveam in plan sa fac o garnitura mai mare insa....

vagon clasa I cu compartiment pentru bagaje/posta,DB epoca IIIb,Roco

 
o garnitura de vagoane pentru trenuri rapide epoca III....




daca nu ma insel,aceste vagoane au fost construite incepand din anii ??´30,din tabla....unele sunt sudate altele nituite.