Remiza Jiblea (Calimanesti)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ca sa nu mi se faca greata de prea mult "ciment" si mai ales ca se apropie frigul, am pus osu??´ la treaba si am facut ce o sa vedeti.Pozele respecta ordinea tehnologica :p



Material folosit, styrene de 2mm, 1mm, 0,5 mm.
Multam frumos celor ce au postat poze si m-au ajutat sa reproduc godinul!
 
Multumesc! :)

Ca sa nu imi amorteasca degetele prea rau, m-am gandit sa mai fac si alte maruntisuri :p



Sursa:

http://caiferate.21.forumer.com/viewtopic.php?t=1005&postdays=0&postorder=asc&start=345

schite, poze, mura in gura.

Spor la modelit!
 
Prietene, la nivelul asta de detaliere astept cu interes sa vad cum o sa faci o matura asezata frumos intr-un colt, un soricel ascuns sub matura, si-o pisica ce-l pazeste alaturi! :D

Spor la treaba in continuare!
 
multumesc foarte mult Cosmin pt poze.exact astea imi trebuie si mie pt remiza,dar mai dureaza pana ma apuc si eu de diorama.
apropo,misto lucrarile
 
cu coada pentru podele, un T-eu pentru spalat pe jos si o maturica pentru firimiturile de paine... pe care sa le pui de asemenea!

Intrebare: nu ti-ar fi mai suor din carton sa faci tot mobilierul?
 
Cartonul nu il pot zgaria, nu il pot pili, nu il pot da cu smirghel ca sa imit textura lemnului , etc :(
Asa cum spuneam pe undeva, ceva timp in urma, cartonul are limitele lui.taiat si gravat cu laserul este alta treaba, insa in cazul de fata , plasticul este mai usor de prelucrat , mai la indemana si mai ieftin
:|
 
cosmin78 a spus:
Cartonul nu il pot zgaria, nu il pot pili, nu il pot da cu smirghel ca sa imit textura lemnului , etc :(
Asa cum spuneam pe undeva, ceva timp in urma, cartonul are limitele lui.taiat si gravat cu laserul este alta treaba, insa in cazul de fata , plasticul este mai usor de prelucrat , mai la indemana si mai ieftin
:|

Ok, inteles. te intrebam doar pentru ca am vazut si ceva lucrari din carton, intr-adevar la alta scara (1:120) si unde era sufiecienta tiparirea. ma refer la masuta, scaun, etc
 
Ma io imi fac drum pe la jiblea pentru ca am o banuiala: ai prins un extraterestru si i-ai sutit miniaturizatorul! Tare mi-e ca ce vad la tine pe masa nu mai e in teren!
 
Hmmm.. seamana izbitor cu soba din Casa de cultura din Rasnov, dupa ce am incercat sa facem focul in iarna lui 2011....
 
@Manlif2_0: vezi ca extraterestii nu mai fac cut/paste, ci copy/paste. deci eu cred ca mai ai si in teren respectiva piesa, dar nici eu nu cred ca a facut-o cosmin...
Poate baga si vreun led rosu inauntru si aprinde focul...

@Cosmin78: te bagi?