Bachmann China ND2

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pai eu ce am spus Cosmin ? :D .O sarma de otel de 0,5 vopsita cu negru mat .....cred ca nu sare asa in ochi ca acea "spada" de la Roco .Dar parca am mai scris pe undeva ,eu as lasa locomotiva asa si as monta la un vagon o cupla knuckle...
 
Rudy,

de 0,5 nu pomenisi nimik :p .insa ...mai degraba un vagon intermediar cu o cupla knukle si una NEM...
 
In sfirsit,a ajuns si la mine in depou:

Problema este ca trebuie sa-i umblu pe la lumini:
1-cum reduc puterea farului central
2-de unde ma leg cu firele pt.leduri rosii
Priviti si dati-mi sfaturi
 
depoul matale miroase a CFR :D

farul central se poate inlocui cu un led alb-cald si o rezistenta de balast a carei valoare iti reduce luminozitatea.

led-urile rosii le poti pune in paralel cu cu luminile albe opuse.
 
vreau sa va întreb Â?i eu pe voi, cei care a?ži cump?rat ND 2-ul din România, cu ce va ajuns aÂ?a rapid? Cu curierat sau cu poÂ?t?? Eu am comandat-o de lunia trecut? prin poÂ?t? Â?i înc? nu e. Sper c? mâine.
 
si daca nu sunt indiscret pot s? Â?tiu când ?ži-au trimis comanda adic? în ce zi a fost expediat?? fiindc? am impresia c? de fapt comanda mea a fost prea mult lingit?. eu înc? nu am locomotiva deÂ?i am fost printre primii care am comandat-o iar al?žii o au deja, Â?i tot cu poÂ?ta. e ciudat. :-?
 
M? rog, important este c? dac? am aÂ?teptat atât, nu ar mai trebui s? m? plâng nu. C? în fond mai e un pic Â?i în sfârÂ?it o voi avea Â?i eu în colec?žie. :D
 
Da. Mâine voi vedea dac? a soit în final sau nu. Sper c? va fi ajuns. Dar cred c? analiza locomotivei nu va mai trebui s? o fac, sau s? o prezint fiindc? au f?cut-o ceilal?ži deja de atâtea ori. Dar totuÂ?i ceea ce cred eu interesant, Â?i cel pu?žin eu voi încerca s? fac va fi identificarea corect? a fiec?rei locomotive Â?i completarea cu poze. Chiar aÂ? dori s? facem treaba asta Â?i ar fi bine s? colebor?m mai mul?ži, reuÂ?ind s? afiÂ??m cât mai multe poze originale cu locomotiva ND 2, chiar dac? nu g?sim exact acel num?r de serie care a e reprezentat de model. Ce spune?ži?
;-)
 
da aÂ?a este. De azi sunt fericitul posesor Â?i într-adev?r aÂ?a e motorul cum se spune. Sunt surprins de calitatea extraordinar? a locomotivei Una e s? o vezi în poze, Â?i alta s? o ?žii în mân?. E total altceva. E superb?, Â?i sistemul acela de rulare -............nu am cuvinte.
:D
 
Chiar, scrie undeva in cati poli este motorul ? Sau este neincapsulat ca cele de la Roco si poti sa ii numeri ?
 
Am avut onoarea sa vad si eu aceasta locomotiva ND2 sambata trecuta si desi, recunosc ca arata foarte bine, nu mi s-a parut atat de extraordinara precum pare din toate laudele aduse aici. Insa sunt sigur ca isi merita pretul. Nu am vazut-o ruland, dar poate o sa am ocazia.
 
ND2 pe la noi. Cu ceva indemanare s-ar europeniza... Dar ar fi pacat...
http://www.railfaneurope.net/pix/ro/private/GFR/diesel/60-1520-0_.jpg
 
aveti idee daca se potrivesc cuplele Kadee NEM 362 sau Bachmann E-Z Mate?¸ Mark II NEM Coupler montate pe vagon pentru ND2?
 
Chiar, ce se Â?tie de schimbarea cuplelor existente pe cele normale? Care cuple se potrivesc cel mai bine? :roll: