Caile Ferate "La Ursu"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iata ca a aparut cana in ton cu suportul, in care tocmai mi-am preparat un ceai 8)
P1160287_cana_suport.jpg
 
Ultima editare:
I-am povestit simpaticului meu nepo?el c? i-am scris ?i eu lui Mo?Cr?ciun2011 s?-mi aduc? unele-altele, printre care ?i un tren de c?l?tori frumos luminat, dar se pare c? Mo?Cr?ciun2011 a citit cam pe s?rite fiindc? mi-a adus... doar luminile :D, respectiv 5inci riglete LED cu decodor incorporat ShineD02, împreun? cu condensatoarele corespunz?toare:

Chiar ?i a?a eu m-am bucurat tare mult fiindc?... eu AM un tren în care voi putea s? montez aceste lumini, deci pân? la urm? tot voi avea trenul luminat pe care mi l-am dorit, deci Mo?Cr?ciun2011 a ?tiut bine ce s?-mi aduc?. Astfel, opera?iunile de iluminare a expresului interna?ional MPU vor putea continua :)
 
Ultima editare:
Da e foarte dragut. Felicitari!

Am asemenea locomotiva numai ca in varianta Germana (BR-78). Am luat-o anul trecut in noaptea de revelion cu 5 minute pana la 12 la eBay cu un pret grozav de mic (40 Euro pentru o locomotiva nouta).
Una din cele mai fromoase locomotive de la FLM.

Anul acesta in noaptea de craciun m-iam facut o alta bucurie - Br-23 de la FLM.
 
Bineîn?eles c? a?i remarcat 4atru vagoane DB Cargo ro?ii, dintre care 3rei au sosit chiar ast?zi, spre marea bucurie a Conducerii C?ilor Ferate "La Ursu" :)
P1170413_DB_Cargo.jpg

P1170412_DB_Cargo.jpg

P1170411_DB_Cargo.jpg

P1170410_DB_Cargo.jpg

Acestea sunt: un vagon gondol? pe 4atru osii Trix (deja existent), un vagon cu prelat? pe 4atru osii Roco, un vagon telescopic pe 6ase osii Roco ?i un vagon platform? pe 6ase osii Roco, înc?rcat cu rulouri de tabl?. Împreun? cu cele 3rei vagoane Roco a sosit ?i o pungu?? m?ri?oar? cu accesorii, care vor fi ?i ele montate într-o zi cu Soare. Mul?umim, HGD :cool:
 
Ultima editare:
Foarte frumoasa colectia!!! si diorama 'pliabila' :) si mai ales prezentarea .. o adevarata lectura!! Felicitari !!!