Caile Ferate Mitica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Facem poze mai bune decât cele prezentate.

O s?? încerc desear?? înc?? ceva cadre, sper mai reu?ite decât cele prezentate deja. :)

Concluzia este c??, semafoarele se ridic?? lejer la nivelul vagoanelor BRAWA.
 
Am tras de ultimul vagon ?i garnitura PIKO-BRAWA-TILLIG s-a lungit. :)



Arata a tren acuma, dar parca a? mai trage un pic de el. :D

Vagonul 2 BRAWA

La primul vagon BRAWA cât ?i la acest vagon BRAWA, am remarcat c?? cele 3 rânduri de scaune din dreapta (cele verzi) erau pentru c??l??torii cu copii în c??rucior. :)












Vagonul 3 BRAWA







:lol:
 
Am mai lungit garnitura cu un vagon BRAWA ce are coloritul invers fa??? de cele achizi?ionate pân?? acuma.





Acela? însemn cu c??ruciorul de copii, dar pot fi ?i fum??tori. :D :D :D



Zon?? nefum??tori




Seria vagonului



Stopul vagonului
 
Felicitari pentu garnitura, reprezinta intr-adevar un amalgam placut de culori al DR. Sa le rulezi sanatos. Imi place U-boot-ul din poza. Respect
 
Aceeasi garnitura REKO de la piko, cu crem, verde si acoperis maro o am eu, atasata la un BR 114, dar din pacate imi lipseste un vagon de bagaje in schema aceasta de vopsire . Sunt in cautarea unui asemenea exemplar. Foarte frumoase inca odata.
 
Am scos de la dul??pior 2 garnituri de marfa pentru a le pune la rulat.

BR193 PIKO - DB, cu 24 de vagoane TALBOT ROCO DB
BR194 ROCO - OBB cu 12 vagoane platforma ROCO OBB + FS

Poze cu ce a ie?it în final. :lol: :lol:





Detalii cuplare locomotive de vagoane.








 
înc?? o poza la cererea lui MPU. :)
De observat este c??, locomotiva ROCO OBB 1020 016, NU ARE mecanism de cuplare apropiat??, DAR nu este a?a deranjant.



Dou?? poze cu pantografele.



Condensatorul SMD de pe placa locomotivei de 100nF a fost înlocuit cu dou?? condensatoare SMD de 10nF, ?i în acest fel mersul la viteze mici nu mai este înso?it de zgomot.







 
Superbe cele doua garnituri, nemaivorbind de cele doua locomotive electrice. Imi voi achizitiona si eu una , de mult doresc. Cea OBB cu platformele incarcate cu cherestea, este un set pe care Roco il avea sau il are de vanzare?
Felicitari
 
ROCO l-a lansat anul trecut. De atunci nu mai ?tiu ce ?i pe unde se vinde.

Eu am cump??rat doua seturi, iar o locomotiva a plecat la un prieten.

Asa am ob?inut o garnitura pe gustul meu, minim 2 ,5 m lungime.