Caile Ferate Mitica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
nah!! inca un virusat din frageda pruncie! :p sa-ti traiasca ,frumos si sanatos!bani sa ai...sa-i cumperi trenulete...cand o incepe sa iti ceara :evil:
 
Am v??zut zilele acestea o locomotiva SNCF abandonat?? pe macheta în lucru de la sediul Trennet, ?i am decis s?? prezint o garnitur?? draga mie, care a f??cut istorie la vremea ei.

Locomotiva abandonata. :lol:



Filmule?ul de prezentare a garniturii reale.

http://www.youtube.com/watch?v=7g_cQf3xzyo

??Â?i se face pielea g??inii când te gânde?ti c?? a?a ceva se întâmpla în Fran?a în anul 1969. Viteza maxim?? 200Km/or??, viteza medie 119 200Km/or??.
 
Garnitura ROCO "Le Capitole", a fost reeditat?? în anul 2010 ?i merit?? toat?? aten?ia.

Câteva poze.

Locomotiva este echipata cu becuri pentru faruri ?i consider o alegere inspirat?? ?i bine realizat??, f??r?? a vedea lumina prin carcasa. (chestie obi?nuit?? la locomotivele BoBo ROCO echipate cu becuri pe tavan).









 
Cabina locomotivei v??zut?? din interior.





Decodorul se ascunde între pere?ii din interiorul cabinei.



în cealalt?? cabina am zis s?? pun ceva lumin?? galben?? pe func?ia AUX2.



Cabina luminat?? montat??

 
Pl??cu?ele de pe capete cu "CAPITOLE" sunt din plastic.





Organizarea ma?elor la interior. La capete se observa câte un becule? introdus în lestul de metal. Solu?ia este OK, pentru c?? lumina r??zbate numai în fibra farurilor.





Ornamentul de sub cârlig se pune numai dac?? se scoate din boghiu port cupla.



 
Salut!

Este un vag Roco, înmatriculat FS, care a primit o vopsire noua de la SAVIN, o înmatriculare diferita de Klein, buteliile în relief de la ROCO + ramforsarile de dedesubt f??cute de Cristi.