"Caravelle" pe liniile din Romania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Nu sunt trase pe linie moarta,acolo e remizia regiotrans,iar dimineata in jurul orei 12 sunt peste 10 caravelle si le gareaza si acolo :D
 
528 in revizia Regiotrans de la Arad



567 in revizia Regiotrans de la Arad


542 sosit de la Valcani alaturi de 588


539 sosit dupa o zi de alergat intre Ineu si Cermei,si se pregatea sa fuga iar intre Nadab si Graniceri






550 gata de drum P14357 alaturi de 539 pana la Sintana




 
Cand e facuta poza cu 583,ca respectivul automotor este de vreo 4-5 luni la Iasi :p ,are o goarna de numa numa. :|
 
7.06.2010,am si fost cu acel automotor,imi pare rau ca numai e in vestul tarii :( :(
 
Cateva automotoare regiotrans

554

Arad


Ineu


526

Ineu


102(venit de la Brasov ca Acc 14027 ,automotorul a fost rebandajat,a scapat de grafitti si a primit o remorca noua (201) dar nu stiu din ce cauza)



518 sosit de la Nadlac

 
Invazie Regiotrans in Arad

97-0103-8


97-0105-3


97-0519-5


97-0522-9


97-0528-6


97-0542-7


97-0549-2


97-0577-3


97-0589-8
 
Felicit??ri domnilor C??t??lin, Drago?, Orestte, nicu4 ?i tuturor pasiona?ilor care au publicat aici fotografii cu aceste automotoare. De unii urâte, de al?ii apreciate, cert este c?? aceste trenuri men?in vie circula?ia pe ni?te linii secundare care erau mai-mai s?? cad?? în uitare... în nemiloasa ?i trista uitare.

Cu voia d-voastr??, vin cu dou?? clipuri în care personajele principale sunt aceste automotoare care circul?? pe ruta Târgu Neam? - Pa?cani - Dolhasca - F??lticeni.

V?? doresc vizionare pl??cut??!

//////////////////////\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
//////////////-------C-------\\\\\\\\\\\\\\\
//////////-------F-------R-------\\\\\\\\\\\
/////////////////////\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

12 martie 2011 = Automotor Regiotrans [ex SNCF] pe ruta Falticeni - Dolhasca<i></i>

Revenirea pe meleagurile natale prilejuie?te oricui emo?ii, regrete, n??dejde, bucurie, speran???, nostalgie. Vechile obiceiuri de pe lâng?? cas??, c??r??rile ?i drumurile ora?ului natal î?i vin ca o m??nu??? pe mâinile fine de copil cu care mama te-a n??scut.

???ži uite a?a m-a prins ?i pe mine dorul de cas?? ?i am f??cut o plimbare de-a lungul V??ii ???žomuzului care flancheaz?? la est F??lticeniul meu drag. Bicicleta fratelui mi-a fost bun arm??sar pe drumurile cam neîngrijite, îns?? vremea de amurg a unei zile timpurii de prim??var?? mi-a umplut sufletul de aer curat ?i trupul cu prim??var??.

P??cat de infrastructura proast?? a liniei 510, Dolhasca - F??lticeni, c?? trenurile ar merge pline ochi cu c??l??tori dac?? ar avea pe unde s?? mearg?? cu repede. S?? mearg?? cu 80-100 km/h, s?? duc?? ?i s?? aduc?? s??tenii harnici cu produse naturale, m??rfarele s?? treac?? ?i ele cu aur verde adus de prin p??durile bogate ale zonei.

Trenul din imagine este unul francez, adus de compania privat?? Regiotrans. De data asta a fost albastru, în alte zile e verde iar în altele -- ro?u. Toate merg pe motorin??, au câteva sute de cai putere, iar confortul oferit este peste medie.

Cu acestea fiind spuse, v?? doresc vizionare pl??cut?? ?i... s?? nu v?? uita?i p??rin?ii, bunicii, fra?ii ?i nici locurile natale prin care a?i hoin??rit ?i a?i tr??it primele clipe din via?a voastr??.

http://www.youtube.com/watch?v=Qs-5025wlAs

////////////////////////////////
////////////////////////////////
////////////////////////////////

3 aprilie 2011 = Activitate FeRoviaR?? Dolhasca - F??lticeni<i></i>

Linia 510, Dolhasca -- F??lticeni, leag?? un ora? de deal din Podi?ul Moldovei cu magistrala 500, Bucure?ti -- Suceava ?i mai departe spre Ucraina, prin punctul G??rii Dolhasca. De la 1 martie 2010, pe aceast?? linie fac serviciu trenuri ale companiei Regiotrans. Fie ro?u, fie verde sau fie albastru, automotorul de origine francez?? ex-SNCF merge din or??-n or?? pe Valea ???žomuzului.

în duminica de 3 aprilie 2011 mi-am f??cut câteva minute timp pentru o plimbare cu bicicleta pân?? la o trecere la nivel cu calea ferat??, Ciorsaci se nume?te zona, de unde am filmat Trenul Personal Dolhasca -- F??lticeni.

în a doua parte a clipului propus pentru dumneavoastr?? am înregistrat o scurt?? panoram?? a F??lticeniului, având ca personaj principal trenul F??lticeni -- Dolhasca. Acesta pleca în jurul prânzului înapoi spre Dolhasca. în fundal apare fosta intreprindere chimic?? METADET F??lticeni. Vântul mi-a creat ceva probleme, iar trepiedul uitat la Bucure?ti promite s?? ?ipe data viitoare când mai este l??sat singur f??r?? aparat.

V?? mul?umesc pentru aten?ie ?i pentru vizionare!

http://www.youtube.com/watch?v=6vtJTtL9-TE

//////////////////////\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
//////////////-------C-------\\\\\\\\\\\\\\\
//////////-------F-------R-------\\\\\\\\\\\
/////////////////////\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

S??n??tate tuturor!!
 
97-0503-9 (LOVRIN) P Jimbolia-Lovrin


97-0510-4 (PERIAM) P Timisoara Nord-Nerau


97-0525-2 (TIMISOARA NORD) P Cruceni- Timisoara Nord


97-0526-0 (TIMISOARA NORD) P Timisoara Nord-Resita




97-0527-8 (ARAD) P Arad-Sinnicolau Mare



97-0545-0 (PERIAM) Nerau-Timisoara Nord



97-0554-2 (NADLAC) P Nadlac-Arad



97-0555-9 (LOVRIN) P Timisoara Nord-Cenad


97-0564-1 (FERMA CIALA) Nadlac-Arad


97-0588-0 (SIRIA) P Arad-Cermei



(VALCANI) P Sinnicolau Mare-Valcani


97-0555-9+97-0503-9(LOVRIN)
 
Buna, as vrea si eu sa stiu daca acest automotor a venit din Franta asa sau a fost modificat de catre RegioTrans?



Scuze pentru calitatea pozei, a fost facuta cu telefonul mobil :-|