Expozitia internationala de modelism feroviar Balatonfured

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Urmeaza doua module curbe ale Clubului Feroviar Crisana (orange inchis pe diagrama), montate de data aceasta in forma de "S" 8):
...Unde eu stateam si asteptam sa vina trenul, sa il filmez...
Am sa vin si eu cu un filmulet de la expozitie, cat de curand posibil...
Ca de obicei, superba prezentare Mircea!
 
Revin cu rezultatele concursului de modelism feroviar memorial Domonkos Andr??Â?s editia a II-a
La categoria A1ââ??â?? construc?ii proprii integrale (putând fi utilizate din produc?ia industrial?? motoare, angrenaje, ro?i)

Locul I si premiu special pentru cel mai mare punctaj obtinut in concurs: Locomotiva CFR LDH1500 seria 82 ââ??â?? Cristian Savin, Romania


Locul II Locomotiva H0 ÖBB seria 33 ââ??â?? Karl Bachmann, Austria


Locul III Locomotiva LDH45-052 ââ??â?? Kom??Â?csin Imre, Ungaria


La categoria A2ââ??â?? modificari (una sau mai multe modificari aduse modelelor de fabrica)

Locul I Locomotiva H0 CFR 50.1005 ââ??â?? Kereszt??Â?ri Ovidiu-Gabriel, Romania


Locul II Automotor TT M??V Bzmot,413 ââ??â?? Letenyei Tam??Â?s, Ungaria

Locul III Locomotiva M47.1227 ââ??â?? Szabados Roland, Ungaria


La categoria A3 - îmbunata?iri (imbunata?iri aduse unor modele de fabrica)

Locul I Locomotiva H0 CFR 060-EA 477-773 ââ??â?? Paul Coste, Romania


Locul II Locomotiva M41.2110 ââ??â?? Szabados Roland, Ungaria


Locul III Locomotiva M41.2128 ââ??â?? Szabados Roland, Ungaria
 
La categoria B - vehicule remorcate cu subdiviziunile similare cu A
B1:
Locul I si premiu special MOCANI??Â?A oferit din partea Clubului Feroviar CRISANA si HGD Train Shop - Vagonul de incalzire cu aburi MAV seria 80 ââ??â?? Szabados Roland, Ungaria


B2:
Locul I Vagon H0 tip Bd H-START ââ??â?? Szabados Roland, Ungaria


Locul II Vagon H0 tip Bn 55072 MAV ââ??â?? Konr??Â?d Zolt??Â?n, Ungaria

Locul III Vagon H0 M??V Da 6012 MAV ââ??â?? Konr??Â?d Zolt??Â?n, Ungaria

B3:
Locul I Vagon H0 tip Habis Grampet ââ??â?? Paul Coste, Romania


Locul II Vagon H0 CFR B11 AVA200 ââ??â?? Alexandru Savin, Romania


Locul III Vagon H0 M??V tip Ichqrs ââ??â?? Bed??â??cs Tam??Â?s, Ungaria
 
Felicitari premiantilor si participantilor!
Radu ai mai multe poze cu 21-47,ca parca am zarit ceva pe undeva! :D
 
mesaj aiurit: de ce locomotiva CFR este mai mica decat cea MAV? eu cred ca este o conspiratie!

mesaj normal: abia asteptam sa vedem material de acolo. mergeti cu aceleasi module sau si ceva in plus?
 
??Ë?i iat?? c?? a mai trecut o edi?ie a expozi?iei de la Balatonfured.
Pân?? când colegii mei au s?? vin?? cu poze ?i filme (reportajul meu mai dureaz?? pu?in din lips?? de timp), v?? las cu o mic?? captur?? de la un reportaj realizat de cei de la M1 TV în cadrul unei emisiuni. Scuza?i calitatea(?i decalajul între audio ?i video), îns?? e captura video de pe desktop, filmul original fiind protejat la copiere.
??Ë?i presa de la ei face gre?eli, Lajos fiind membru a clubului din Gyor, nu a clubului Baross Gabor.
Un articol se g??se?te pe site-ul organizatorilor,
http://www.vasutmodellklub.hu/hirek/kiallitasok/130-balatonfured2012.html
Felicit??ri lui Radu161 care a adus iar în ?ar?? premiul cel mare al concursului de modelism feroviar Domonkos Andr??Â?s(dup?? ce anul trecut a fost câ?tigat de Savin).
Ca încheiere spun c?? iar???i, ca în fiecare an, ne-am distrat la Balaton, unde ne-am înt??lnit cu prietenii no?trii maghiari ?i austrieci, am f??cut schimb de experien??? ?i de abia a?tept??m urm??toarea edi?ie, de anul viitor.
http://www.youtube.com/watch?v=oZvv8ssozzY&feature=plcp
Toate cele bune!