Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
da schimbam datele ca sa avem lumina si sa nu mai vedem modelele la lanterna. cred ca este o schimbare bine venita. s-a discutat si la ultima intalnire despre asta, ramanand sa alegem intre spirit (langa zai) sau complex. Pana la urma o sa mergem in complex la pizzeria Napoleon. In legatura cu ultima duminica din luna aceasta ar fi 22 februarie, dar eu nu sunt in Timisoara in acea zi. Haideti sa stabilim rapid daca vrem schimbarea datei de intalnire.

PS: smotocel eu am zis sa ne vedem la Caransebes daca iti aduci aminte deci nu am nicio problema :)
 
pentru detalii cum se ajunge la pizza napoleon

https://www.google.ro/maps/place/Pizza+Napoleon/@45.74969,21.241022,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x6b0796e5141957c0

sa ne vedem cu bine.

PS: locuri de parcare sunt langa policlinica studenteasca sau la sediul BRD turn din complex.
 
Confirm participarea ! :lol:
Propun sa nu amanam si sa ramana data intalnirii asa cum am stabilit ! :-?
Cine nu este de acord asa cum am discutat la ultima intalnire, respectiv convocarea pentru data de 15.02.2015....vine data viitoare ! :roll:
Deci ne vedem Dumineca la 17.30 la pizeria Napoleon (in complexul studentesc ) :-|
 
mnoh.... ca io n-am stiut ca avem data fixa (ultima din luna). parca ne intalneam si in 5 si in 17 si in 22.... in luni diferite evident. cat despre locatie... daca s-a hotarat asa sa ramana.... gasesc io un tramvai ceva... :D :D :D
 
Multumim ! Voi fi acolo . Lucsii sper ca sunt suficienti .
Cum unul din noi ( stie el care ) sta la doi pasi , poate ne poate spune care e situatia seara acolo .
 
ei dragii moshului... iaca s-a mai dus o intalnire prieteneasca trenulistica in noua locatie Pizzeria Napoleon... din punctul meu de vedere e ok.... au lumina... au bere... chiar au si pizza.... carcotasii spun ca tiramisu e cam dulce.... nu stiu ca nu mananc dulce... in fine... amanunte... si sa trecem la lucruri serioase....

incepem cu "acareturile" lui Nea' Puiu... am pus ghilimele pentru ca de data asta erau cu tematica feroviara... nu populara...





o aparut in peisaj si un TV... nu cu led... nu plasma si nu 1080p....



si piece de la rezistence... cireasa de pe tort.... capul lui Motzoc.... gaura de la macaroana... coada de la pruna...



evident ca nu puteau lipsi aburoasele.... pentru o viitoare CFR-izare



ajungem si la infrastructura.... si Voicu ne uimeste de fiecare data....



vagon de proba....



de la Silviu avem niste machete auto....



Claudiu ne-a umplut de respect cu o macara...



ceva figurine...



ohh... dar vaaai.... dar cine a aparut?... sa fie Marius?... E chiar EL!!!! si a inceput sa despacheteze....



remorci...masinute... si alte cele....




si trupa vesela de la intalnirea asta, 15.02.2015



P.S.

pe langa ce bunatatzuri s-au adus.... eu eram prea mic.... sa imi prezint achizitia... de 2 vagoane, ÖBB evident, Shimmns



pana data viitoare.... sa fiti iubiti!!!
 
Cred ca nu s-a modificat nimic.:-?
Eu confirm participarea ! :roll:
Asteptam ca leaderul sa reconfirme !
 
Salut, as veni si eu dar nu sunt sigur ca ajung inapoi in oras pina la ora data, dar ori cum va urmaresc pe forum ....
:D
 
ei dragii Iepurasului... iaca a mai trecut peste noi inca o intalnire de trenulisti... din pacate marele absent al serii a fost Claudiu... urmat evident de sesamcave... asta e se mai intampla.... dar sa trecem la lucruri serioase....

incepem cu niste matrite interesante ale lui Voicu (Big_Boy) primite din State... un DA si un ND2



tot de la Voicu avem (ca sa-mi faca in ciuda OeBB 1020) si ceva material rulant



Voicu ne uimeste in continuare, un vagon foarte detaliat



si surpriza... tot Voicu.... o macara... daca data trecuta a fost Claudiu.... acum a venit si alta macara



evident ca Dorel de Romania.... necitind manualul de utilizare in limba germana... a produs un eveniment feroviar.... nu au fost victime



piti ne-a momit la inceput cu un vagon restaurant CFR





am avut parte si de expozitie cu vanzare.... adjudecata de Puiu Iliescu (atata o stat si s-o gandit ... ca eram cat pe ce sa iau eu setul... dar respectul pentru cei mai in varsta m-a facut sa cedez tentatiei)



setul prezidential (daca gresesc sa ma corecteze cunoscatorii) vine la pachet si cu masina oficiala



tot expozitie cu vanzare.... 2 cisterne... adjudecate de piti... din pacate doar una dintre ele a mai ajuns la sesiunea foto...



ziceam de piti ca ne-a momit cu vagonul restaurant... ei bine.... dupa ceva timp a scos artileria grea..... aburoasa CFR 40.001



dar surpriza.... a mai aparut o aburoasa tot proprietar piti... CFR 40.046



sesiune foto single



la cererea expresa a telespectatorilor s-a trecut la o sesiune foto dubla...





de la Silviu avem un articulat Mercedes





si trupa vesela din seara asta.... in a 2-a poza se poate vedea "tableta" lui Silviu :D



acestea fiind spuse, zise si facute.... in unanimitate si cu acordul tacit al "sefului de trib" Claudiu, urmatoarea intalnire s-a stabilit pentru 26 aprilie 2015, acelasi loc.

sa fiti iubiti!!!
 
Imi place decorul tapetat al locatiei :D ... ce e cu carcasa de ND2 ? mai multe detalii ?
Cand e urmatoarea intalnire ?